Portal_background_image

جلسه هماهنگي ستاد عتبات عاليات شهرستان خمين برگزار شد

جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، حسین آبادی مسئول امور شهرستان های ستاد عتبات عالیات استان مرکزی و اعضای ستاد در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .

در این جلسه ابتدا رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان خمین اظهار داشت : مردم این شهرستان سال گذشته یک میلیارد و 800 میلیون ریال به صورت نقدی و طلا جواهرات برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

 حیدر خسروی افزود: تعهد سال گذشته کمک های مردمی در خمین یک میلیارد و 600 میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: پنج قالی به ارزش 300 میلیون ریال نیز توسط بانوان نیکوکار خمینی در قالب طرح شفاعت با گره های آسمانی برای بازسازی عتبات عالیات تولید و هدیه شد.

خسروی بیان کرد: در طرح شفاعت و گره های آسمانی بیش از 20 بافنده در 2 کارگاه تولیدی در حال بافت قالی هستند.

رئیس ستاد عتبات عالیات خمین اظهار داشت: در این کارگاه ها پنج دار قالی دیگر در ابعاد 6 متری به ارزش هر یک 60 میلیون ریال توسط بافندگان در حال بافت است. 

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز اظهار داشت : ستاد بازسازی عتبات عالیات یکی از برکات وثمرات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سند ماندگار اعتقادات ملت شریف ایران به بحث تشیع وترویج فرهنگ ائمه اطهار است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : اماکن مقدس عتبات عالیات بعنوان یکی از ارکان مهم حفظ و گسترش شعائر دینی و مذهبی هستند و علاقه و اشتیاق ملت ایران به عتبات عالیات ناشی از عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت است .

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر موکب های اعزامی شهرستان به مناطق سیل زده افزود : عملکرد موکب های اعزامی خمین به مناطق سیل زده بعد از بارندگی های اخیر قابل تقدیر است.

فرماندار شهرستان خمین افزود: مردم این شهرستان با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی، در زمان بحران همواره در کمک به هموطنان پیشگام هستند.

در ادامه امام جمعه خمین نیز گفت: کمک های مردمی در بازسازی عتبات عالیات نشان از ارادت به ائمه (ع) دارد اقداماتی که از عقیده مردم سرچشمه بگیرد، شکست ناپذیر است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور افزود: اعزام موکب های استان برای کمک به هموطنان در مناطق سیل زده اقدام خوبی بود که زمینه کارهای بزرگ را در آینده فراهم می کند.

وی ادامه داد: کارهایی که در مناطق سیل زده انجام شد، توطئه و تبلیغات دشمنان نظام اسلامی را بی اثر کرد و اتحاد مردم ایران را به رخ جهان کشید.

در ادامه مسئول امور شهرستان های ستاد عتبات عالیات استان مرکزی نیز گفت: این ستاد، 24 میلیارد ریال برای کمک به هموطنان مناطق سیل زده مشارکت کرد.

مجتبی حسین آبادی افزود: 70 درصد این کمک ها توسط موکب داران استان مرکزی جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه استان مرکزی 14 موکب به مناطق سیل زده اعزام کرد، ادامه داد: از مجموع این موکب ها سه موکب در مناطق سیل زده استان لرستان، پخت غذا و 2 موکب نیز عملیات لایروبی را بر عهده گرفتند.

مسئول امور شهرستان های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اظهار داشت: موکب های ساقی عطشان و بیت الزهرا (س) از خمین در مناطق سیل زده استان خوزستان مستقر شدند.

حسین آبادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تعهد این ستاد برای کمک به بازسازی عتبات، 70 میلیارد ریال است.

وی افزود: 48 میلیارد ریال از این تعهد در قالب ساخت 2 نیم ضریح و پنجره های سرداب غیبت امام زمان (عج) در دستور کار امسال این ستاد قرار گرفته است.

مسئول امور شهرستان های ستاد عتبات عالیات استان مرکزی ادامه داد: ساخت یکی از پنجره ها توسط خیر نیک اندیش زرندیه با هزینه هفت میلیارد و 500 میلیون ریال تعهد شده است.

حسین آبادی با بیان اینکه سه طرح امسال در دستور کار ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قرار دارد، اظهار داشت: این طرح ها شامل نشان ارادت ویژه جمع آوری کمک های دانش آموزان، همایش خیران در شهرستان ها و جمع آوری کالا است.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور این ستاد کالامحوری را شعار برنامه های خود در سال جاری قرار داده و کالاهای ساختمانی را برای ارسال به عتبات عالیات جمع آوری می کند.

مسئول امور شهرستان های ستاد عتبات عالیات استان مرکزی افزود: یک هزار و 260 خادم در استان مرکزی فعال هستند که 699 نفر از این خادمان از بانوان استان هستند.

گالری تصاویر

ستاد عتبات عالیاتستاد عتبات عالیاتستاد عتبات عالیاتستاد عتبات عالیات

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها