Portal_background_image

جلسه هماهنگي و برنامه ريزي برگزاري همايش آب و آينده در شهرستان خمين برگزار شد

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری همایش آب و آینده در شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : بحران آب در این شهرستان نگران کننده است و تلاش جهت جلوگیری از افت بیشتر منابع آب باید در دستور کار مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گیرد .

وی در ادامه افزود : سفره های آب زیرزمینی موجود فقط متعلق به ما نیست بلکه متعلق به نسل های آینده نیز هست و اگر ما امروز از آب به صورت بهینه استفاده نکنیم ، تا چند سال آینده با بحران شدید بی آبی مواجه خواهیم شد فلذا حفاظت از منابع آب باید به یک فرهنگ عمومی در کشور تبدیل گردد .

احمد طهرانی در ادامه افزود : اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان می بایست شرایط را به گونه ای فراهم نمایند که با استفاده از سیاست های علمی وارشادی و تبیین مشکل کم آبی برای مردم آنها را به حفاظت از منابع آب تشویق کنند .

وی تصریح کرد : یکی از این راهکارها برگزاری همایش در راستای مصرف بهینه آب می باشد وشهرستان خمین سومین شهرستان بعد از فراهان و خنداب می باشد که اقدام به برگزار ی همایش نموده است .

فرماندار شهرستان خمین افزود : خمین یک شهرستان کشاورزی است و در بحث کشاورزی نیز مهم ترین مولفه آب است و در صورت عدم رعایت بحث برداشت آب از سفره های زیرزمینی کشاورزی شهرستان با بحران جدی مواجه خواهد شد و این همایش نیز در راستای فرهنگ سازی جهت مصرف بهینه آب در شهرستان برگزار خواهد شد .

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری همایش مقرر گردید همایش آب و آینده روز پنجشنبه مورخ 20دیماه 97 رأس ساعت 30/8 صبح در محل سالن همایش بیت حضرت امام (ره) برگزار گردد .

هم چنین مقرر گردید منابع آب شهرستان بعنوان دبیر همایش اهتمام جدی جهت برگزاری هرچه بهتر همایش، تهیه سین برنامه  ، دعوت از دستگاههای استانی ، سخنران علمی و ...  اقدام لازم معمول نماید .

اطلاع رسانی به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی توسط بخشداران مرکزی و کمره ، اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی توسط منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ، اطلاع رسانی به آبداران روستایی جهت شرکت در همایش توسط اداره آب و فاضلاب روستایی و... از دیگر مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

جلسه هماهنگی برگزاری همایش آب و آیندهجلسه هماهنگی برگزاری همایش آب و آیندهجلسه هماهنگی برگزاری همایش آب و آینده

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها