Portal_background_image

جلسه پيگيري احداث باند دوم محور خمين - اليگودرز در شهرستان خمين برگزار شد

جلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین - الیگودرز در شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور حمزه لومعاون ساخت و توسعه اداره کل راه وشهرسازی استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : بهبود و استاندارد سازی راه های خمین از مصوبات سفر هیات دولت و سفر مقام معظم رهبری به خمین است که تاکنون اجرایی نشده است.

احمد طهرانی در ادامه افزود : 2 بانده شدن محور خمین - الیگودرز در زمره طرح های مصوبه سفر رئیس جمهوری به خمین است که در اولویت طرح های راه سازی استان مرکزی قرار گرفته بود.

وی بیان کرد: بروز حوادث متعدد رانندگی در جاده های خمین باعث نارضایتی شهروندان شده است که می طلبد در تکمیل طرح های راه سازی تسریع شود.

فرماندار شهرستان خمین گفت: جاده خمین - الیگودرز 34 کیلومتر در حوزه استحفاظی خمین و 35 کیلومتر در حوزه استحفاظی الیگودرز واقع شده است.

احمد طهرانی افزود: این راه اصلی یکی از پر حادثه ترین مسیرهای برون شهری خمین است که 2 بانده شدن آن ضروری است و امید می رود که در کوتاه ترین زمان طرح و نقشه این طرح تهیه و در وزارتخانه تصویب شود.

وی گفت: هشت کیلومتر از مرحله دوم این طرح در دست ایجاد است که در هفته دولت امسال بهره برداری می شود.

احمد طهرانی، خواستار استاندارد سازی راههای فرعی به اصلی شد و بیان کرد: راه های فرعی که متصل می شوند به جاده اصلی ایمن و استاندارد نیستند که انتظار می رود در طرح 2 بانده شدن جاده خمین به الیگودرز این امر لحاظ شود.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه بر نگهداری راه ها نیز تاکید کرد و افزود: اداره حمل و نقل بعد از تکمیل طرح های راه سازی بر رسیدگی، نگهداری و ایمن سازی راه ها توجه ویژه کند.

احمد طهرانی از همکاری و مساعدت روستاییان در اجرای طرح های راهسازی تقدیر کرد و افزود: هر پروژه ای که اجرایی می شود با همکاری مردم است و هیچ فاصله ای بین مردم و مسئولان نیست.

در ادامه معاون ساخت وتوسعه اداره کل راه وشهرسازی استان نیز گفت: تکمیل طرح 2 بانده شدن جاده خمین به الیگودرز 660 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی در ادامه افزود : این میزان اعتبار برای تکمیل عملیات لاین دوم ازسمت الیگودرز تا روستای قره کهریز و مرحله سوم از روستای دهنو تا دربند به طول 15 کیلومتر نیاز است.

اصغر حمزه لو اظهارداشت: بیش از 100 میلیارد ریال قرارداد با شرکت نصر برای تکمیل مرحله دوم این طرح بسته شده و یک قرارداد نیز با پیمانکار برای زیر سازی به میزان 200 میلیارد ریال بسته شده است.

معاون ساخت وتوسعه اداره کل راه وشهرسازی استان گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار نیر برای تملک اراضی این جاده با ارزیابی کارشناسی نیاز است.

حمزه لو با بیان اینکه مرحله نخست این طرح به طول 12 کیلومتر تکمیل و در دهه فجر پارسال به بهره برداری رسید، افزود: طرح های مطالعاتی تداوم طرح مذکور در دستور کار قرار دارد و تلاش می شود برای کاهش حوادث و تلفات جاده ای 2 بانده شدن جاده خمین - الیگودرز در اولویت طرح های راه سازی قرار گیرد.

وی بیان کرد : برای 2 بانده شدن این جاده سه گزینه پیشنهاد شد که ایجاد جاده در مجاورت راه فعلی مورد تایید قرار گرفت.

معاون ساخت وتوسعه اداره کل راه وشهرسازی استان گفت: با تصویب چهار خطه شدن جاده دلیجان - محلات - خمین - الیگودرز، چهار خطه شدن محور خمین - دلیجان به دلیل اتصال خمین به مرکز کشور در اولویت قرار گرفت.

در این نشست اعضای شورای اسلامی روستایی در مسیر پروژه 2 بانده شدن جاده خمین - الیگودرز نیز خواستار ایجاد زیر گذر برای عبور عابر پیاده و احشام ، ساخت دور برگردان، نصب روشنایی ،ایمن و استاندارد سازی این طرح شدند.

گالری تصاویر

جلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین الیگودرزجلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین الیگودرزجلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین الیگودرزجلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین الیگودرزجلسه پیگیری احداث باند دوم محور خمین الیگودرز

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها