Portal_background_image

امام جمعه خمين : حمايت از توليد كنندگان و مصرف كالاي داخلي اقتصاد مقاومتي را محقق مي كند .

امام جمعه خمین در جلسه شورای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان اظهار داشت : حمایت از تولید کنندگان و مصرف کالای داخلی اقتصاد مقاومتی را محقق می کند .

جلسه شورای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان خمین با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین ، معاونین فرماندار و اعضای ستاد در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برگزار شد .
در این جلسه امام جمعه خمین اظهار داشت : یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر تبلیغ درست مصرف کردن، جلوگیری از ریخت و پاش های غیر ضروری، پرهیز از اسراف و اصلاح الگوی مصرف است. وی در ادامه افزود : با تبلیغات درست استفاده از کالای داخلی و حمایت از تولید کنندگان می توان به توسعه اقتصادی و اشتغال کشور کمک کرد و اقتصاد مقاومتی را به مفهوم درست آن محقق کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه افزود : به دلیل هدررفت منابع موجود و به علت اسراف ، بسیاری از منابع از بین می رود و آمران به معروف تلاش کنند باید در این حوزه تلاش مجدانه داشته باشند.
وی بیان کرد: درست مصرف کردن خود عاملی در کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اگر فرهنگ استفاده درست از منابع بین آحاد مردم نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل می شود.
امام جمعه خمین بیان کرد: الگوی مصرف را باید قبل از هرچیز از خانه ترویج کرد و مبارزه با اسراف را سرلوحه کار قرار داد چرا که بسیاری ازمردم در رقابت تنگاتنگ تجملگرایی به تب خرید کالاها مبتلا شده اندکه متضاد اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلاموالمسلمین حسینی گفت: گرایش به تجملات و مصرف گرایی از جمله عادات رو به رشد در زندگی شده است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ الگوی مصرف در جامعه ترویج شود.
امام جمعه خمین در بخش دیگری از سخنانش بر تذکر لسانی تاکید کرد و افزود: دراجرای امر به معروف و نهی از منکر با رعایت ادب و احترام می توان بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش داد.
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: برای کاهش آسیب اجتماعی باید کار فرهنگی انجام شود نه سلبی و فرد معتاد باید درک کند که کارش اشتباه است.
وی افزود: اجرایی شدن بخشنامه ها در خصوص امربه معروف بستگی به بافت فرهنگی و وضعیت هر شهری دارد و ابتدا باید مشکلات هر منطقه شناسایی و سپس برای آن راهکار ارائه شود.
 

گالری تصاویر

شورای امر به معروف و نهی از منکرشورای امر به معروف و نهی از منکرشورای امر به معروف و نهی از منکرشورای امر به معروف و نهی از منکرشورای امر به معروف و نهی از منکرشورای امر به معروف و نهی از منکر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها