Portal_background_image

دوره آموزشي منطقه اي ارزيابي مامايي در سوانح و مداخلات غذايي در جامعه آسيب ديده در شهرستان خمين برگزار شد

دوره آموزشی منطقه ای ارزیابی مامایی در سوانح و مداخلات غذایی در جامعه آسیب دیده در شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، علیجانی مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور ، محمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از داوطلبان جمعیت هلال احمر 8 استان کشور در محل هتل امام رضا (ع) خمین برگزار شد .

فرماندار شهرستان خمین در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی با اشاره به اهمیت هلال احمر در بحث امداد رسانی در مواقع بروز بحران اظهار داشت : یکی از محورهای توسعه هر جامعه ای سازمان های مردم نهاد هستند که هلال احمر یکی از این سازمان های مردم نهاد است که فعالیت مطلوبی در بحث امداد رسانی به حادثه دیدگان داشته است .

وی در ادامه افزود : هلال احمر یکی از قدیمی ترین سازمان های مردم نهاد است که مورد اعتماد مردم است که در حوادث رخ داده در کشور و منجمله حادثه سال گذشته در استان کرمانشاه این امر به خوبی مشهود بود .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های تخصصی برای داوطلبان هلال احمر افزود : حضور افراد متخصص در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه می تواند نقش موثری در کاهش صدمات و خسارات ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد .

در ادامه مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز گفت : کارگاه های منطقه ای دوره بهداشت و کودک با موضوع ارزیابی مامایی در سوانح و دوره تغذیه با موضوع مداخلات غذایی به مدت 2 روز درخمین برگزار می شود.

محمد محمدی افزود : این کارگاه ها با حضور 89 نفر ازاعضای داوطلب تیم های درمان جمعیت هلال احمر هشت استان تهران، گلستان، سمنان، البرز، قزوین، قم ، مازندران و مرکزی برگزار می شود.

در ادامه مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمرکشور نیز گفت: جمعیت هلال احمر ایران به عنوان تنها کشور مسلمان عضو پاسخ اضطراری فدراسیون جهانی صلیب سرخ است.

وی در ادامه افزود : افزود: 14 کشور عضو فدراسیون صلیب سرخ می توانند پاسخ اضطراری ارائه دهند و ایران تنها کشور مسلمان دارای این قابلیت است. 
افشین علیجانی ادامه داد : تیم های واحد پاسخ اضطراری هفت گروه هستند و در سه سطح عمل می کنند.
مدیرکل بهداشت ودرمان جمعیت هلال احمرکشور اظهار داشت: براساس این عضویت، هر سانحه ای که در سطح بین الملل اتفاق می افتد، از ایران برای امداد رسانی دعوت رسمی می شود.
علیجانی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر باید توانایی کمک به مجروحان نیازمند به خدمات خاص وخدمات تشخیصی را در زمان وقوع حوادث طبیعی وغیر طبیعی داشته باشد.
وی گفت: بخش درمان جمعیت هلال احمر بر اساس ساختارهای سریع الاستقرار، خدمات سرپایی و بیمارستان صحرایی شکل گرفته است. 
مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمرکشوربا اشاره به شمار جانباختگان زلزله بم، افزود: بعد از این حادثه، قانون ملی مدیریت بحران در 14 گروه تخصصی در کشور تصویب شد.
علیجانی ادامه داد: کشورحادثه خیز نیست بلکه آسیب پذیر است و در زمان وقوع حوادث آسیب بسیاری به مناطق مسکونی وارد می شود.
وی ادامه داد: حوزه امدادی جمعیت هلال احمر نیاز به افرادی با تحصیلات خاص ندارد اما درحوزه درمان به امدادگرانی با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی نیاز است.
مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به سازماندهی یک میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: هشت هزار نفر استخدام رسمی این جمعیت هستند.
وی تاکید کرد: بیش از10 هزار داوطلب با تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی در حوزه درمان جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند.
علیجانی با اشاره به اینکه دراستان های کشور در هر 6 ماه 2 کارگاه منطقه ای برگزار می شود، افزود: این کارگاه ها با هدف تقویت سطح آمادگی داوطلبان جمعیت هلال احمربرگزار می شود.

گالری تصاویر

دوره آموزشی هلال احمردوره آموزشی هلال احمردوره آموزشی هلال احمردوره آموزشی هلال احمردوره آموزشی هلال احمر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها