Portal_background_image

رئيس جديد دادگستري شهرستان خمين معرفي شد

طی مراسمی با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی رئیس کل دادگستری استان ، تعدادی از مدیران کل مرتبط در استان و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن اجتماعات بیت حضرت امام (ره) خمین برگزار شد .

در این مراسم  فرماندار شهرستان خمین با اشاره به هفته قوه قضاییه اظهار داشت : ایجاد پایگاه عدالت پایدار و برقراری امنیت باید مورد توجه مسئولان قوه قضائیه در شهرستان قرار گیرد.

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به تاثیر قوه قضائیه در برقراری امنیت در جامعه افزود: این شهرستان به دلیل انسجام و همفکری مسئولان با مشکلات کمتری در حوزه امنیت و قضایی مواجه است.

در ادامه امام جمعه خمین ننیز اظهار داشت : قوه قضائیه نسبت به قوای دیگر در نظام اسلامی جایگاه ویژه ای دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور افزود: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری جایگاه بلند عدالت و قوه قضائیه بیان شده است.

وی ادامه داد: گسترش چتر عدالت، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و افزایش سرعت و دقت، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی، برخورد شدید با نیروهای خطاکار، و استفاده از ظرفیت جوانان نخبه و انقلابی باید در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان نیز اظهار داشت : تامین زیرساخت های مالی شفاف در مبارزه با مفاسد اقتصادی ضروری است و باید وثیقه تسهیلات اعطایی بانک ها مشخص باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی در ادامه افزود: شناسنامه هویت مالی، از فرار مفسدان اقتصادی جلوگیری می کند چرا که قوه قضائیه امکان شناسایی وپیگیری این مفسدان را دارد.

وی ادامه داد: راه اندازی بانک اطلاعات مالی مسئولان در قوه قضائیه در برقراری امنیت اقتصادی جامعه تاثیرگذار است و بی اعتمادی ها را از بین می برد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: این سامانه اطلاعاتی حتی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه راه اندازی شده و در افغانستان نیز در حال راه اندازی است.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: به دلیل مشخص نبودن هویت مالی در کشور، بسیاری از افراد در زمان ورشکستگی اموال خود را انتقال می دهند.

وی افزود: با زیرساخت ها و قوانین موجود کشور نمی توان با مفاسد اقتصادی مبارزه کرد و مجلس شورای اسلامی باید با تصویب قوانین جدید به قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی کمک کند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: زیرساخت ها، نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز قوه قضائیه به اعتبارات دولتی نیاز دارد تا بتوان با مفاسد اقتصادی مبارزه کرد.

حجت الاسلام عبداللهی با بیان اینکه قوه قضائیه به تحول برای اجرای سیاست های اصلی این قوه نیاز دارد، گفت: انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه در راستای اجرای سند تحول در این قوه مهم است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشخص کردن دارایی های محکومان مالی نظیر مهریه توضیح داد: اگر مشخص شود که توان مالی ندارد زندانی کردن این افراد از نظر قانون نادرست است.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: پیش قسط و قسط نیز بر اساس درآمد تعیین شود و شهادت شاهدان در توان مالی افراد نیز باید به دور از دوستی و خرید شاهد باشد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و کاهش تراکم کار دادگاه های استان به کار جهادی نیاز دارد.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: خمین به عنوان زادگاه امام خمینی (ره) مورد توجه مسئولان است و مردم این شهرستان انتظاراتی دارند که باید توسط مسئولان پاسخ داده شود.

در این آیین از زحمات «منوچهر یاریجانی» تقدیر و «ابوالحسن شریفی» به عنوان رئیس دادگستری خمین منصوب شد.

گالری تصاویر

آئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستریآئین معارفه رئیس دادگستری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها