Portal_background_image

رئيس و كاركنان فني وحرفه اي شهرستان با فرماندار ديدار كردند

به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی و همزمان با پنجمین روز از این هفته رئیس و کارکنان فنی و حرفه ای شهرستان با فرماندار خمین دیدار کردند .

در این دیدار ابتدا رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این مرکز در راستای ارئه آموزشهای فنی و حرفه ای به کاراموزان در سال 97 اظهار داشت : در سال 97 در مرکز برادران شهرستان تعداد 1339 نفر آموزش دیده اند که از این تعداد 632 نفر در آزمون های برگزار شده پایانی قبول شده اند .

وی در ادامه افزود : در مرکز خواهران شهرستان نیز تعداد 803 نفر آموزش دیده اند که از این تعداد 472 نفر در آزمون های پایانی نمره قبول را کسب کرده اند .

نصیری در ادامه افزود : در سال 97 تعهد مرکز برادران در بخش آموزش 272000 نفر ساعت بوده است که 245893 نفر ساعت آن انجام شده است و در مرکز خواهران نیز تعهد سال 97 صد هزار ساعت بوده است که 121036 نفر ساعت در این مرکز آموزش ارائه گردیده است .

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان در ادامه افزود : آموزش های ارائه شده به متقاضیان در سال 97 در بخش هاث ثابت شهری ، روستایی ، صنایع و اصناف ، زندان ، پادگان های نظامی ، دانشگاه ها ، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و ... ارائه گردیده است .  

در ادامه فرماندار شهرستان نیز با اشاره به اهمیت آموزش های فنی وحرفه ای اظهار داشت : ارتقای بهره وری و افزایش کیفیت در تولید ، با نیروی انسانی ماهر و کارآزموده محقق می شود که سازمان فنی و حرفه ای در این خصوص رسالت سنگینی بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود: بخشی از مشکلات و علل بالا بودن نرخ بیکاری در خمین، ناشی از نبود نیروی کار با مهارت و آزموده فنی است و سرمایه گذاری در این زمینه پایه های اقتصاد بارور را مهیا می کند.

احمد طهرانی افزود : ارتباط متقابل فنی و حرفه ای با صنعتگران، می تواند ضمن ارتقا بازده کاری نیروی انسانی در صرفه جویی زمان و تولید محصولات مرغوب نقش تعیین کننده داشته باشد.

وی بیان کرد: نیاز سنجی مهارت های مورد نیاز در شهرستان بویژه در کارخانجات و صنایع و آموزش نیروهای ماهر در زمینه های مورد نیاز می تواند در افزایش کیفیت بازدهی نیروی کار در شهرستان موثر باشد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه بیان کرد : در بسترهای توسعه شهرستان و حرکت به سمت و سوی صنعتی شدن، برنامه ریزی های مدیران و مسوولان شهرستان باید بر مبنای توانمندسازی مهارتی و آموزش متعهدانه باید تا زمینه متعادل در پیشرفت و توسعه شهرستان سرعت بگیرد.

وی افزود: سازمان فنی و حرفه ای در کشور با توجه به مسوولیت خود در عرصه تربیت نیروی انسانی متخصص، در این برهه زمانی بیش از گذشته می تواند نقش آفرینی کند.

احمد طهرانی تصریح کرد : گسترش فرهنگ کارآفرینی در جامعه در کنار ارائه اموزش های فنی و حرفه ای باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد .

از 31 تیر لغایت 6 مرداد هفته ملی مهارت مهارت و کارافرینی می باشد .

گالری تصاویر

نشست با کارکنان فنی وحرفه اینشست با کارکنان فنی وحرفه اینشست با کارکنان فنی وحرفه ای

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها