Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : زمينه رضايتمندي مردم با اطلاع رساني شفاف در جامعه فراهم مي‌شود

فرماندار شهرستان خمین در نشست هم اندیشی فرماندار و مدیر کل صدا و سیمای استان با سمن ها ، انجمن های هنری ، فعالین فضای مجازی و اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان خمین اظهار داشت : زمینه رضایتمندی مردم با اطلاع رسانی شفاف در جامعه فراهم می‌شود.

نشست هم اندیشی فرماندار و مدیر کل صدا و سیمای استان با سمن ها ، انجمن های هنری ، فعالین فضای مجازی و اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان خمین برگزار شد

در این نشست فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : تبلیغات دشمن بر کاهش مشارکت اجتماعی، کاهش سرمایه اجتماعی و افزایش بی اعتمادی در جامعه تاکید دارد.

احمد طهرانی در ادامه افزود : زمینه رضایتمندی مردم با اطلاع رسانی شفاف در جامعه فراهم می‌شود.

وی با اشاره نیاز جامعه به افزایش نشاط اجتماعی گفت : نشاط اجتماعی باید با ارزش‌های دینی، ملی، اعتقادات و اخلاق مناسب همراه باشد .

فرماندار شهرستان خمین ، انتشار دستاوردها و عملکرد دولت در جامعه را سبب تقویت روحیه امید و نشاط در مردم دانست و افزود: دشمن با جنگ روانی تلاش می‌کند مردم را نسبت به نظام دلسرد کند و با ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان به اهداف شوم خود دست یابد.

در ادامه مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی نیز اظهار داشت : پوشش دیجیتال فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و اقتصادی استان مرکزی است چرا که برنامه‌های شبکه صدا و سیمای استان مرکزی در آن سوی مرزها نیز دیده می‌شود.

وی در ادامه افزود : تعداد ۲۰۰ ایستگاه فرستنده در نقاط مختلف استان وجود دارد و ۲ گروه نیز برای رفع نقص‌های فنی این ایستگاه‌ها در نظر گرفته شده است .

هوشنگ آذر دشتی در ادامه افزود : تعداد 30 فرستنده نیز برای پوشش کامل شبکه های دیجیتالی استان مرکزی و تحقق ۱۰۰ درصدیِ پوشش، نیاز است.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی گفت : بر اساس نظر سنجی مرکز سنجش در بخش فضای مجازی در ۲ سال اخیر، این استان بعد از استان فارس دومین استانی است که بیشترین کاربر را در سطح کشور با رضایتمندی ۹۰ درصدی به خود اختصاص داده است.

آذر دشتی گفت: با وجود ۲۴ ساعته شدن صداوسیمای استان مرکزی فقط چهار ساعت بودجه تولید معادل یک ششم هزینه تولید در این استان وجود دارد که امکان پوشش کامل اخبار و رویدادهای شهرستان‌های استان را نمی‌دهد.

وی بیان کرد: ۲۰۰ دقیقه در اخبار استان از ابتدای امسال به خمین پرداخته شده و ظرفیت‌های این شهرستان به عنوان زادگاه امام خمینی (ره) بیشتر از این است.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی با اشاره به فراخوان جذب کارشناس در برنامه‌های رسانه ملی استان افزود: از مجموع ۲۰۰ کارشناس فراخوان شده، تعداد ۵۰ نفر جذب شدند.

آذر دشتی تاکید کرد: برنامه‌های صدا و سیمای استان مرکزی با توجه به پیشرفت تکنولوژی محدود به جغرافیای خاص نمی‌شود و در تمام دنیا و کشور دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های لازم برای پخش زنده برنامه‌های شهرستان خمین به دلیلی بهره مندی این شهرستان از فیبر نوری وجود دارد.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی گفت: دفتر خبری صدا و سیمای خمین به زودی به دفتر صدا و سیمای این شهرستان تبدیل می‌شود.
آذردشتی اضافه کرد: فضای مجازی فرصت مناسبی برای رشد فرهنگی جامعه است که اگر از این فرصت به درستی استفاده نشود، به تهدید تبدیل می‌شود.

در این نشست مسئولان، خبرنگارن، و اصحاب فرهنگ و هنر خمین نظرات و پیشنهادات خود در موضوعات پرهیز از تجمل گرایی، توجه به برنامه‌های قرآنی، معرفی زادگاه امام راحل، اهمیت ورزش و سازمان‌های مردم نهاد و استفاده از جوانان نخبه در برنامه سازی در صدا و سیمای استان مرکزی مطرح کردند.

گالری تصاویر

کارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها