Portal_background_image

سي و هفتمين دوره مسابقات قرآن و عترت و نماز دانش آموزان استان در شهرستان خمين برگزار شد

سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت و نماز دانش آموزان و چهارمین دوره مسابقات فرهنیگان استان با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، فولاد وند مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از فرهنگیان و دانش اموزان استان در محل اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام خمینی (ره) خمین برگزار شد .

در حاشیه این دوره از مسابقات مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت : یک هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه این استان در مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی شرکت کردند.

فولاد وند در ادامه افزود : 450 دانش آموز مقطع متوسطه اول و دوم و 550 دانش آموز پسر مقطع متوسطه اول و دوم از 15 منطقه استان در قالب چهار گروه به مدت پنج روز با یکدیگر رقابت می کنند.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات در رشته های قرائت (تحقیق و ترتیل) حفظ ( عمومی، پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و کل، تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و انشای نماز و احکام در هفت سالن اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام خمینی(ره) خمین برگزار می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: رشته های اذان و مداحی مختص دانش آموزان پسر شرکت کننده در این مسابقات است.

فولادوند گفت: در مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت، 90 هزار دانش آموز و در مرحله شهرستانی این دوره 15 هزار دانش آموز شرکت کردند.

وی با بیان اینکه 79 دانش آموز برتر این دوره از مسابقات به مرحله کشوری راه پیدا می کنند، افزود: 27 دانش آموز از این استان سال گذشته موفق به کسب رتبه های برتر کشور شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: آموزش ‌وپرورش، قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی را راهبرد اصلی در امر تربیت می‌داند و از تمام ظرفیت خود برای توسعه معارف قرآن در بین دانش ‌آموزان و خانواده‌ها استفاده می ‌کند.

گالری تصاویر

مسابقات قرآن دانش اموزان و فرهنگیان استانمسابقات قرآن دانش اموزان و فرهنگیان استانمسابقات قرآن دانش اموزان و فرهنگیان استان

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها