Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : سپاه پاسداران مولود انقلاب اسلامي و برآمده از خواست و اراده ملت ايران است

فرماندار شهرستان خمین در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن محکومیت اقدام احمقانه ترامپ در درج نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی اظهار داشت : سپاه پاسداران مولود انقلاب اسلامی و برآمده از خواست و اراده ملت ایران است و این اقدام نابخردانه ترامپ نشان از اقتدار و سربلندی سپاه پاسداران است .

اولین جلسه شورای اداری شهرستان خمین در سال 98 به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان ، رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ، معاونین فرماندار ، بخشداران مرکزی وکمره و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه ابتدا متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار در گزارشی از اقدامات ستاد مدیریت بحران شهرستان در انتهای سال 97 و ابتدای سال 98 و تمهیدات اتخاذ شده در راستای پیشگیری از خسارت در حوزه های مختلف در جریان بارندگی های اخیر و اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به سیل زدگان استان های خوزستان و لرستان و.... گزارشی مبسوطی ارائه نمود .

در ادامه جلسه نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهبردها و معادلات خصمانه دشمنان نظام اسلامی در منطقه را برهم زده است.

وی در ادامه افزود : این اقدام نابخردانه دشمنان نظام به دلیل نگرانی های بسیاری است که از سپاه پاسداران دارند.

محمد ابراهیم رضایی ادامه داد: بر خلاف تصورات بی پایه دشمنان، دولت، مجلس و اقشار مختلف مردم از نیروی مقتدر سپاه پاسداران حمایت کردند و حرکت بزرگی در سطح بین المللی برای حمایت از سپاه شکل گرفته است.

نماینده مردم خمین در خانه ملت تاکید کرد: دشمنان نظام با این اقدامات نسنجیده و مضحکانه بسترهای شکل گیری ارتش مستضعفان جهان را تسهیل می کند.

رضایی گفت: وحدت، انسجام ملت و دولت و ایمان به خدا در عرصه های مختلف نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کرد.

وی اظهار داشت: ایران برای توسعه روابط با کشورهای غرب و شرق به جز رژیم نامشروع صهیونیستی و دولت آمریکا که قابل اعتماد برای مذاکره نیست، با شرط تحقق منافع نظام و مردم آمادگی دارد.

عضوهیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته برخلاف تحریم ها، تهدیدها و توطئه های دشمنان، نظام با افتخار و سربلندی به مسیر خود ادامه داد.

رضایی ادامه داد: در جریان برجام تبلیغات دشمنان در خصوص نیروگاه هسته ای اراک خلاف واقعیت بود و این نیروگاه با ویژگی های اولیه خود، می تواند آغاز به کار کند.

نماینده مردم خمین در خانه ملت با اشاره به نامگذاری امسال به رونق تولید اظهار داشت: امسال باید سرمایه گذاری در بخش های صنعت و کشاورزی با قوت بیشتری پی گرفته شود.

رضایی افزود: اقتصاد مبتنی بر کشاورزی به برکت بارندگی ها، استفاده از اشتغال دانش بنیان، توسعه گلخانه ها و راه اندازی دامداری های کوچک و زودبازده می تواند راهکاری برای حل معضل بیکاری در خمین باشد. 

وی ادامه داد: عملکرد دستگاه ها برخلاف اعتبارات مالی کم در سال گذشته قابل قبول است و تمام مسئولان باید برای تحقق رونق تولید تلاش کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهره برداری از طرح های نیمه تمام شهرستان در سال جاری گفت: کارخانه کاغذ سازی آماده بهره برداری است و واحد تولیدی نخ طلا با خرید تجهیزات جدید سبب پویایی اقتصاد در شهرستان و کشور می شود.

وی با ابراز نارضایتی از وضعیت محور خمین - قورچی باشی تاکید کرد: پیمانکار این طرح تا کنون عملکرد خوبی نداشته و در کوتاه ترین زمان باید وضعیت این محور مواصلاتی مشخص شود.

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز ضمن تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه و تقدیر از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در جریان بارندگی هادر ایام نوروز اظهار داشت : بارندگی های اخیر اگرچه خساراتی در کشور و در سطح خیلی کم تر در شهرستان خمین به بارآورد ولی برای کشور و شهرستان ما برکاتی نیز داشت و امیدواریم این بارندگی ها بتواند به رونق کشاورزی در سال جاری و سالهای آتی کمک کند .

وی در ادامه افزود : با توجه به اینکه بارندگی های در سال 98 خوب بود و احتمال کمبود آب در سال جاری به حداقل رسیده است ولی با عنایت به تجربه 20 ساله کشور در بحث خشکسالی می طلبد که ادارات جهاد کشاورزی و منابع آب شهرستان یک برنامه ریزی مناسب برای مدیریت منابع آب داشته باشند تا در آینده مجددا با بحران آب مواجه نشویم .

احمد طهرانی در ادامه افزود : وقوع سیل در تعدادی از استان های کشور و حضور گسترده مردم از اقصی نقاط ایران اسلامی برای کمک به این سیل زدگان بار دیگر به دشمنان ثابت کرد که مردم ایران همچون گذشته در کنار مسئولان برای کمک به همنوعان و دفاع از میهن اسلامی آماده اند .

وی در ادامه با اشاره به اقدام احمقانه ترامپ در تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود : سپاه پاسداران مولود انقلاب و برآمده از خواست و اراده ملت ایران است و این اقدام نابخردانه ترامپ نشان از اقتدار و سربلندی سپاه پاسداران است و موجب گردید که اتحاد و همدلی مردم ایران اسلامی از گذشته نیز بیشتر و مستحکم تر گردد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان در سال 97 اظهار داشت : جلسات شورای اداری جلسات برنامه ریزی و سیاست گذاری برای توسعه و پیشرفت شهرستان است فلذا اعضای شورای اداری می توانند با ارائه پیشنهادات سازنده و دستورات کار کاربردی برای شورای اداری در تحقق این موضوع نقش موثری ایفا کنند .

وی تصریح کرد : سال 97 با همه فراز و نشیب های خود با موفقیت طی شد و علی رغم اینکه دشمنان نظام اعلام کرده بودند که ایران جشن 40 سالگی انقلاب خود را نخواهد دید ، این موضوع نیز با اقتدار محقق گردید فلذا در سال جدید همه مسئولان باید با تعامل ، اتحاد و همدلی تلاش کنیم که ضمن اینکه خدمتگزارانی صادق برای مردم باشیم شرایطی فراهم کنیم که سال 98 سالی پر برکت و پربار در همه زمینه ها برای شهرستان باشد .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال 98 توسط مقام معظم رهبری (مد ظه العالی ) به سال "رونق تولید" افزود : مقام معظم رهبری با نامگذاری این سال به نام رونق تولید و تاکید بر لزوم شروع گام دوم انقلاب بعد از 40 سالگی انقلاب ، خط مشی را برای ما ترسیم کردند و اکنون می طلبد تا همه احاد مردم ایران اسلامی و بویژه جوانان به عنوان سرمایه های اصلی انقلاب برای تحقق این موضوع و شروع گام دوم انقلاب با قدرت و توان بیشتر وارد میدان شوند .

وی گفت : جلب رضایتمندی مردم باید در اولویت کاری همه مسئولان ادارات در سال جدید باشد و این مهم نیز جز با کار جهادی و تلاش مضاعف محقق نخواهد گردید .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات بعنوان یکی از مهم ترین اقدامات سال 98 افزود : یکی از مهم ترین اقدامات ما در سال جاری برگزاری انتخابات است که در همین راستا مهم ترین وظیفه ما نیز صیانت از آرا مردم است و برگزاری مطلوب و فراهم نمودن شرایط برای حضور حداکثری همه آحاد مردم در انتخابات نیز نیازمند اتحاد و همدلی همه مسئولان شهرستان است .

در پایان این جلسه نیز آقایان مجد و ابراهیم نژاد بعنوان روسای جدید ادارت محیط زیست و خانم محمدی نیز بعنوان سرپرست اداره ارشاد اسلامی خمین معرفی گردیدند و از روسای پرشین این ادارات نیز تقدیر شد .

در این جلسه مقرر گردید ادارات شهرستان خمین در اسرع وقت نسبت به تدوین برنامه های کاربردی و عملیاتی دستگاه مربوطه در سال 98 اقدام و یک نسخه از این برنامه را به فرمانداری اعلام نمایند .

هم چنین مقرر گردید دستگاه های اجرایی شهرستان حداکثر ظرف مدت 10 روز آینده نسبت به ارسال لیست پروژه های دستگاه ذیربط جهت تامین اعتبار در سال جاری به فرمانداری اقدام نمایند .

گالری تصاویر

جلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها