Portal_background_image

معاون پيش بيني و پيشگيري سازمان مديريت بحران كشور : غفلت از بحران هاي طبيعي و انسان ساخت ، مصداق خسارت و فرصت سوزي است .

معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور در دومین کارگاه آموزشی غدیر در شهرستان خمین اظهار داشت : غفلت از بحران های طبیعی و انسان ساخت ، مصداق خسارت و فرصت سوزی است .

دومین کارگاه آموزشی غدیر ویژه اعضای ستاد های مدیریت بحران شهرستان های محلات ، دلیجان ، آشتیان ،تفرش ،فاهان و شازند با حضور سعیدی معاون پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور در محل اردوگاه امام خمینی (ره) خمین برگزار شد .

در این کارگاه ابتدا معاون عمرانی استانداری استان مرکزی اظهار داشت : در طول 2 دوره آموزشی ، 370 نفر از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های استان مرکزی از 12 شهرستان شرکت کردند.

عزیز فیلی افزود : استان مرکزی بعد از چهارمحال و بختیاری دومین استانی است که در زیرشاخه های شهرستانی مقوله آموزش تخصصی مدیریت بحران را کلید زده است.

وی اظهارکرد: بحران سرمازدگی باغات استان مرکزی به ویژه در شهرهای ساوه و خنداب و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در اراک در حال حاضر از مهمترین بحران هایی است که این خطه درگیر آن است.

فیلی ادامه داد: باید آمادگی های لازم برای مواجه با این بحران ها در مدیران و سطوح مردمی نهادینه شود تا در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی اعمال شود.

فیلی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی تمرین کنار هم زیستن وتعامل در زمان وقوع حوادث است.

در ادامه معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور نیز گفت : غفلت از بحران های طبیعی و انسان ساخت مصداق خسارت و فرصت سوزی است و می طلبد سرمایه پیش آمادگی در بحران برای کشور روز به روز تقویت شود.

بهنام سعیدی در ادامه افزود: 97 درصد از مساحت کشور در معرض خطر زلزله متوسط و بزرگ قرار دارد و هر روزه آثار ثبتی یک لرزه در مرکز ژئو فیزیک درج می شود.

وی یادآور شد: از سال 1300 تا به حال چندین زلزله بالای هفت ریشتر در کشور رخ داده است و یکی از عمیق ترین فجایع در این خصوص زمین لرزه بم بود.

وی اظهارکرد: در زمین لرزه بم آنقدر فاجعه عمیق بود که 33 هزار نفر کشته، بیش از 20 هزار نفر مجروح به جای ماند و 51 هزار واحد مسکونی تخریب شد.

سعیدی بیان کرد: در بازدید مقام معظم رهبری از بم ایشان جمله تاریخی فرمودند که بم زیباتر و مستحکم تر از قبل ساخته می شود و امروز این سخن در بم تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر روز کشور شاهد پدیده هایی مانند گردوغبار، سیل، رانش زمین و خشکسالی است گفت: خیلی از بلایای طبیعی زمانی رخ می دهد که مردم در آرامش و خواب هستند و آمادگی لازم برای مواجه با این بلایا را ندارند.

معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد : پیش آمادگی هدفمند و کارامد و مدیریت بهینه بر تجهیزات و امکانات برای مقابله با بلایای احتمالی تکلیف جدی همه مسئولان و مدیران و تشکل های مردمی است.

سعیدی افزود : مدیریت بحران علمی کاربردی است و نگاه همه جانبه نگر و کلان به این حوزه با بهتریم تصمیم سازی و بسته های خدمتی در بحران های احتمالی نیاز در لایه ها و بخش های مختلف است.

وی ادامه داد: پیش بینی و پیشگیری در بحران نخستین هدف در مدیریت بحران است ،با این وجود همه حوادث قابل پیش بینی نیستند.
وی ادامه داد: به حداقل رساندن تلفات و خسارات حوادث از موضوعاتی است که باید در شرایط پیش بحران جدی گرفته شود و از طریق آموزش مولفه های آن در تمامی سطوح دیده شود.

سعیدی تاکید کرد: باور داشتن بحران اصل مهمی در مدیریت آن است زیرا با پذیرش این واقعیت باید پیش آمادگی و تبحر در مهار آلام و خسارات آن داشت.

وی خاطرنشان کرد: آموزش مردم در مدیریت بحران از استان یزد با آموزش 250 هزار نفر آغاز شد و پیش بینی می شود در چهار سال همه مردم آموزش ببینند.

گالری تصاویر

دومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیردومین کارگاه غدیر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها