Portal_background_image

فرماندار از اداره ثبت احوال شهرستان خمين بازديد كرد

بمناسبت روز ثبت احوال ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین بهمراه انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با حضور در اداره ثبت احوال خمین ضمن بازدید از بخش های مختلف این اداره ، با رئیس و کارکنان ثبت احوال خمین نیز دیدار و گفتگو کردند.

در این بازدید ابتدا رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خمین اظهار داشت : ۶۹ هزار فقره کارت ملی هوشمند از ابتدای طرح هوشمندسازی کارت‌های ملی تا کنون در این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان داده شده است.

مریم باقری در ادامه با بیان اینکه ۸۵ هزار و ۴۸۲ نفر در این شهرستان واجد دریافت کارت ملی هوشمند هستند، افزود:  از این تعداد ۷۸ هزار و ۹۱۳ نفر معادل ۹۲ و سه دهم درصد جمعیت خمین متقاضی دریافت کارت ملی هوشمند شده‌اند.

وی با اشاره به تحویل چهار هزار و ۵۲۰ جلد شناسنامه مکانیزه در سال جاری به متقاضیان در این شهرستان، اظهار داشت: از آغاز طرح تغییر شناسنامه تاکنون ۵۹ هزار و ۳۲۷ جلد شناسنامه مکانیزه تحویل داده شده و  ۴۰ مورد تغییر نام و ۳۹ مورد تغیر نام خانوادگی نیز  انجام شده است.

وی از افزایش  سه و هشت دهم درصدی وفات در خمین در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۵۴ نفر در این مدت در این شهرستان فوت کردند که از این تعداد ۲۴۰ نفر مرد و ۲۱۴ نفر زن بودند.

رئیس ثبت احوال خمین گفت: ۸۶۷ مورد ولادت نیز در این شهرستان ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد کاهش داشته است و در این مدت ۴۴۶ نوزاد پسر و ۴۲۱ نوزاد دختر در این شهرستان متولد شدند که ۶۹۲ ولادت در شهر و ۱۷۵ ولادت در روستا ثبت شده است.

رئیس ثبت احوال خمین اضافه کرد:  علی، محمدحسین، سامیار، امیرحسین، محمدحسین، امیرعباس و کیان به ترتیب بیشترین نام‌های پسران و  آوا، مرسانا، حلما، فاطمه، زهرا، یسنا، رها، النا و ریحانه به ترتیب بیشترین نام‌های دخترانه ثبت شده در این شهرستان در سال جاری است.

وی گفت: ثبت احوال در سال جاری رتبه نخست در رضایت عمومی مردم و رتبه برتر در شاخص‌های اختصاصی و عمومی عملکرد در جشنواره شهید رجایی را کسب کرد کرد و همچنین موفق به کسب رتبه برتر در خدمات شهروندی در این شهرستان شد.

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز ضمن تبریک بمناسبت روز ثبت احوال به رئیس و کارکنان این اداره ، بر لزوم بروزرسانی اسناد سجلی و اطلاعات هویتی افراد تاکید کرده و اظهار داشت : هویت شفاف افراد نقش اساسی در برنامه‌ریزی‌ها وهدف‌گذاری‌های خرد و کلان دارد .

احمد طهرانی در ادامه افزود: پایه استحکام واطمینان اسناد فردی در ثبت احوال است و این دستگاه با ثبت هویت افراد جامعه، نقش بی بدیلی در فرایند برنامه‌ریزی کشور دارد.

وی  نقش آمار و اطلاعات مربوط به وقایع چهار گانه را در ارتقای شاخص‌های اجتماعی تاثیرگذار دانست و ادامه داد : تحلیل وتجزیه اطلاعات و آمار چهار واقعه حیاتی توسط محققان می تواند ضمن شناخت وضعیت اجتماع وشاخص‌های مختلف، افراد مسئول را در ارائه راهکارها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت جامعه یاری کند.

فرماندار شهرستان خمین در پایان با اشاره به اهمیت کار ثبت احوال و محرمانه بودن آمار و اطلاعات ثبت شده در ثبت احوال افزود : رعایت دو اصل مهم حفاظت گفتار و حفاظت اسناد باید بیش از پیش در دستور کار پرسنل خدوم ادارات ثبت احوال قرار داشته باشد .

گالری تصاویر

بازدید از اداره ثبت احوالبازدید از اداره ثبت احوالبازدید از اداره ثبت احوال

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها