Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : طرح فاصله گذاري اجتماعي در شهرستان خمين اجرا مي گردد

احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری اظهار داشت : در راستای مهار بیماری کرونا و پیگشیری از شیوع بیشتر این بیماری ، طرح فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان خمین اجرا می گردد.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی شدیدتر برای مهار بیماری کرونا در شهرستان خمین اظهار داشت : بر اساس طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی با هدف مهار و پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در کشور ، در شهرستان خمین نیز محدودیت های ترافیکی شدیدتری اعمال خواهد شد و از ساعت 24 روز جمعه مورخ 99/1/8 تا اطلاع ثانوی ورود خودروهای غیر بومی و غیر ساکن به شهرستان خمین اکیدا ممنوع بوده و ماموران مستقر در پست های ایست و بازرسی و غربالگری واقع در میدان 9 دی در محور اراک و میدان حجاب واقع در محور گلپایگان از ورود این خودروها به شهرستان جلوگیری خواهند نمود .

وی ادامه داد : بر اساس طرح فوق الذکر افراد متخلف مشمول جریمه 5 میلیون ریالی گردیده و خودروی انها نیز به مدت یکماه توقیف خواهد شد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : خودروهای عبوری از شهرستان خمین نیز صرفا از کمربندی ها و کنار گذرهای شهرستان مجاز به تردد بوده و در صورت تخلف برابر قانون فوق با انها برخورد خواهد شد .

احمد طهرانی در ادامه افزود : به مسافرینی که در حال حاضر در شهرستان خمین حضور دارند نیز توصیه می کنیم تا در اسرع وقت ( امروز ) شهرستان خمین را ترک نمایند و با توجه به اینکه این طرح به صورت ملی اجرا می گردد هر چه سریع تر خود را به شهر محل سکونت خود برسانند .

وی تصریح کرد : از همشهریان نیز تقاضا می کنیم که در خصوص طرح مذکور به اقوام و آشنایان خود که احیانا قصد مسافرت به شهرستان خمین را دارند اطلاع رسانی کنند چون در غیر اینصورت از ورود انها به شهرستان خمین جلوگیری خواهد شد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : آندسته از ساکنین شهرستان خمین نیز که دارای خودروی پلاک غیر بومی هستند باید با همراه داشتن بیمه نامه خودرو صادره از شهرستان خمین یا ثبت نام در سامانه  salamat.gov.ir   و دریافت اطلاعات ثبت شده در سامانه مذکور و ارائه آن به ماموران مربوطه ، صحت سکونت خود در شهرستان خمین را به اثبات برسانند در غیر اینصورت با اینگونه افراد نیز برابر قوانین ذکر شده ( جریمه نقدی و توقیف خودرو ) برخورد خواهد شد .

نماینده عالی دولت در شهرستان خمین در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اکثریت همشهریانی که به توصیه های بهداشتی و پویش " ماندن در منزل و عدم مسافرت " و عدم حضور در مراکز پر جمعیت عمل کردند ، از شهروندان در خواست کرد که خدمتگذاران خود را در آستانه 13 فروردین ، روز طبیعت همراهی نموده و از حضور در پارکها ، تفرجگاه ها و سایر اماکن تفریحی شهرستان خمین خودداری نمایند .

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد : به همین منظور محدودیت هایی برای حضور در اینگونه اماکن اعمال خواهد شد و علی رغم میل باطنی در صورت عدم توجه شهروندان ، با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

وی ادامه داد : در روزهای یازدهم ، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه در سطح شهرستان خمین ممنوعیت عبور و مرور برای خودروهای بومی و غیر بومی اعمال خواهد شد و در صورت تردد خودروها در سطح شهرستان ، ماموران پلیس راه و پلیس راهور با راکبین این خودروها برخورد خواهند نمود و هم چنین متخلفین مشمول جریمه 5 میلیون ریالی و توقیف خودروی خود به مدت یکماه می گردند .

احمد طهرانی در پایان با اشاره به لزوم تعامل و همکاری مردم و مسئولان در اجرای موفق این طرح افزود : شکست کرونا و بازگشت آرامش به شهرستان در گرو همکاری مردم و مسئولان است فلذا مجددا از همشهریان عزیز درخواست می کنیم تا ما را در این امر خطیر یاری کنند تا ان شاالله با کمک یکدیگر بتوانیم کرونا را شکست دهیم .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها