Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : فرهنگيان در هدايتگري و مشاركت آگاهانه مردم در انتخابات نقش كليدي دارند .

فرماندار شهرستان خمین در جلسه شورای آموزش وپرورش اظهار داشت : فرهنگیان به‌عنوان پشتوانه واقعی نظام و گروه مرجع فکری ،نقش مهمی در برگزاری انتخابات سالم و هدایتگری و جلب مشارکت مردمی دارند.

دویست و چهل و دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمین به ریاست سید مهدی ساداتی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان و اعضای شورا در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش خمین برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به برگزاری انتخابات در اردیبهشت ماه سال جاری اظهار داشت : وجود شعور سیاسی در کنار شور انتخاباتی لازمه این دوره از رقابت های انتخابات کشور است و فرهنگیان در فضاسازی موثر و بسط مباحث انتخاباتی و گزینش اصلح نقش پررنگی دارند. وی در ادامه افزود : حضور فعال آینده‌سازان کشور در انتخابات پیش رو مهم است و برنامه‌ریزی دشمنان برای انحراف در نسل آینده انقلاب اسلامی است و در این راستا فرهنگیان با بصیرت دهی در دانش آموزان باید دشمن را ناکام بگذارند.

سید مهدی ساداتی ادامه داد : در تحقق حماسه سیاسی حضور برخی از اقشار مردم از جمله فرهنگیان تأثیر عمیق تری دارد به ویژه اینکه از قشری باشد که از علم و آگاهی برخوردارند. وی گفت: حضور و مشارکت حداکثری این افراد با بصیرت و انتخاب اصلح و شایسته آنان تاثیر بسزایی در بهبود مدیریت، پیشرفت و توسعه کشور می گذارد.

فرماندار شهرستان خمین به نقش فرهنگیان به عنوان مجریان انتخاباتی نیز اشاره کرد و افزود : مجریان انتخابات با رعایت قانون زمینه برگزاری انتخابات سالم و پرشور را فراهم کنند.

سید مهدی ساداتی گفت : ایجاد فضای اعتماد ملی و حفظ و ثبات دستاورد های نظام جمهوری اسلامی درگرو برگزاری انتخابات سالم و به دور از تخریب و اهانت به اشخاص است. 

وی افزود : 160شعبه اخذ رای در خمین در مناطق شهری و روستایی آماده برگزاری انتخابات سالم و پرشور است و دراین شهر فرایند انتخابات به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

سید مهدی ساداتی بیان کرد: در روستاهای کمتراز 20 خانوار نیز هشت حوزه سیار با امنیت کامل رای های مردم را جمع آوری می کند.

فرماندارشهرستان خمین با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال، گفت: هدایت تحصیلی دانش آموزان با بهره گیری از برنامه های تدوین یافته آموزش و پرورش بستر سازی مناسب درکارآفرینی و اشتغالزایی ایجاد می کند.

سید مهدی ساداتی خاطر نشان کرد: مسئولان آموزش و پرورش با مدیریت منابع مالی و تشویق دانش آموزان به ایجاد طرح ها و ایده های نو می توانند گام هایی موثر درتولیدات داخلی و پرورش فکری دانش آموزان داشته باشند. 

وی افزود : آموزش و پرورش درایجاد اشتغال و کارآفرینی درعرصه توسعه کشورو رسیدن به افق بلند دستاورد های نظام از جایگاه بلند و ارزشمندی برخوردار است.

وی بیان کرد: رتبه پنجم فناوری و رشد علمی رتبه 6 نانو، رتبه هفتم قدرت نظامی این کشور در جهان با همت و تلاش نخبگان و برگرفته ازایده های خلاق دانش آموزان و دانشجویان شکل گرفته است.

در ادامه مدیرآموزش و پرورش خمین نیز افزود : هدایت تحصیلی همراه با شناسایی استعدادها و پتانسیل های ذهنی دانش آموزان با یک برنامه ریزی مدون، آینده شغلی را تضمین می کند. 

مهدی محمدی بیان کرد: برگزاری همایش ها و جشنواره ها در خصوص هدایت تحصیلی توسط مشاوران و کارشناسان برجسته و آگاه کردن والدین از رشته های فنی و کارودانش فرصتی ارزشمند درایجاد اشتغال و تولیدات ملی است.

وی ادامه داد:حمایت دستگاه های دولتی از کارآموزان و کارورزان در رشته های مرتبط باعث ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان می شود به طوریکه هر دانش آموزباید 240 ساعت دوره کار آموزی مرتبط با رشته خود را طی کند.

مدیر آموزش و پرورش خمین با اشاره به نقش خیران در ساخت مراکز آموزشی در شهرک های تازه تاسیس در بافت شهری افزود: نیاز به کمک های خیرین در این زمینه در سال های اخیر بیشتر و بحث آمادگی و حمایت خیرین مدرسه ساز در نوسازی و ارتقا بافت فرسوده مدارس از جایگاه ویژه برخوردار است.

گالری تصاویر

شورای اموزش وپرورششورای اموزش وپرورش

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها