Portal_background_image

كارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان خمين برگزار شد

کارگروه امور بانوان وخانواده شهرستان خمین به ریاست انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور جمعی از کارشناسان امور بانوان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با اشاره به اجرای طرح نشاط اجتماعی بانوان در شهرستان ، ارتقای سطح توانمندی های توسعه ای بانوان و خانواده با نهادینه کردن فرهنگ شادی و نشاط ، کاهش اضطراب و افسردگی در بین بانوان ، ارتقای سطح سلامت رفتاری و جسمی بانوان ، کاهش تنش های خانوادگی و اجتماعی در جامعه و... را از اهداف این طرح عنوان نمود .

حسن انصاری در ادامه افزود : افزایش سرانه فضای سبز و پارک های استاندارد ، ترویج و توسعه ورزش های همگانی در بین بانوان ، افزایش مهارت های زندگی در بین تمامی سطوح جامعه بویژه بانوان ، اجرای طرح غربالگری افسردگی و کمک به کاهش آسیب های ناشی از آن در بین بانوان و... را از جمله استراتژی های اجرای طرح نشاط اجتماعی بانوان است .

در ادامه جلسه سایر اعضای در خصوص راهکارهای لازم جهت اجرایی شدن مطلوبتر طرح نشاط اجتماعی بانوان نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند و در پایان پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص مقرر گردید دستگاه های اجرایی شهرستان با اداره ورزش و جوانان بعنوان متولی اجرای طرح نشاط اجتماعی تعامل و همکاری لازم معمول نمایند .

هم چنین مقرر گردید تشکل های غیر دولتی فعال در حوزه بانوان و خانواده در خصوص ارائه طرح مشخص در این حوزه ، نسبت به ثبت نام در سایت معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری اقدام نمایند .

تدوین برنامه های حوزه بانوان و خانواده توسط کارشناسان امور بانوان ادارات و ارسال برنامه مذکور به فرمانداری ، تشکیل شورای تخصصی ( شورای مشورتی ) با حضور اساتید و صاحبنظران و فعالین بخش دولتی و غیر دولتی در حوزه بانوان جهت تهیه پروژه های عملیاتی بر اساس اولویت های اعلام شده در سند ارتقاء وضعیت زنان شهرستان و... از دیگر مصوبات این جلسه بود . 

گالری تصاویر

کارگروه بانوان و خانوادهکارگروه بانوان و خانوادهکارگروه بانوان و خانوادهکارگروه بانوان و خانواده

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها