Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : كليد توسعه و پيشرفت هر جامعه اي در دست آموزش و پرورش است .

فرماندار شهرستان خمین در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان اظهار داشت : کلید توسعه و پیشرفت هر جامعه ای در دست آموزش و پرورش است و همه دستگاه های اجرایی بایستی آموزش و پرورش را کمک کنند تا بتواند به اهداف خودش دست یابد .

دویست و چهلمین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمین به ریاست سید مهدی ساداتی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان و اعضای شورا در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش خمین برگزار شد . 
در این جلسه فرماندار شهرستان خمین ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت پرشور دانش آموزان ،فرهنگیان  در برنامه های گرامیداشت دهه فجر ،راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت : همه دستگاه های اجرایی بایستی آموزش و پرورش  را کمک کنند  تا بتواند به اهداف خودش دست یابد .  وی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد اسکان نوروزی و انجام تمهیدات لازم جهت استقبال از میهمانان نوروزی افزود : خدمت رساني به مسافران نوروزي ، عملی  شایسته و قابل تقدير است  و امیدواریم  نوروز امسال فرصت  مناسبي براي معرفي قابليت ها و پتانسيل هاي گردشگري شهرستان خمین باشد  و نتايج مثبت و سازنده اي را در پي داشته باشد .
سید مهدی ساداتی در ادامه با اشاره به وجود تفرجگاههاي گوناگون ، آثار تاریخی و اماکن مذهبی و جاذبه های گردشگری  در سطح شهرستان گفت : بايد از اين پتانسيل عظيم در اعتلاي بخش گردشگري شهرستان به درستي و با برنامه ريزي لازم بهره برد.
رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان در ادامه به موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: آگاه سازی و اطلاع رسانی صحیح به دانش آموزان و خانواده های ایشان در زمینه هدایت تحصیلی از مهمترین اقداماتی است که آموزش و پرورش می تواند انجام دهد و پیشنهاد برگزاری همایش مشاوره با اولیاء دانش آموزان در مصلی امام خمینی این شهر نیز از اقدامات شایسته ای است که جای تقدیر و تشکر دارد .
وی افزود : وظیفه مدیران و مشاوران مدارس،  هدایت تحصیلی گرایش های دانش آموزان است تا آنها آزادانه و اگاهانه هدایت شوند و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.
وی دربخش دیگری از سخنان خود ، در خصوص عملکرد نهضت سواد آموزی و انسداد مبادی بی سوادی و جلوگیری از تکرار پایه در دوره ابتدایی گفت :  دولت تدبیر و امید با نگاه به تحول تدریجی در مفهوم سواد، به توسعة فرصت‌هایی می‌اندیشد که همة آحاد جامعه بتوانند به سطحی  از مهارت‌های پایه در  زندگی دست یابند و آرمان‌های انقلابی و اهداف والای ملی را محقق سازند.
سید مهدی ساداتی در ادامه افزود : در حال حاضر با توجه به تصمیات اخیر دولت ، مقدمات و تمهیدات لازم  برای  امر سواد آموزی در کشور فراهم است و همه افراد بی سواد گروه هدف 49-10 ساله می توانند از  فرصت موجود برای کسب مهارت  سواد آموزی استفاده نمایند .

 

گالری تصاویر

جلسه شورای آموزش وپرورشجلسه شورای آموزش وپرورش

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها