Portal_background_image

مانور زلزله در مدارس شهرستان خمين اجرا شد

همزمان با سراسر کشور و با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و تعدادی از مسوولین مرتبط در شهرستان مانورزلزله در محل دبیرستان دخترانه بنت الهدی شهر خمین به صورت نمادین برگزار گردید .

در این مانور پس از نواخته شدن زنگ زلزله دانش آموزان با فرض وقوع زلزله در مکان های مناسب موضع گرفتند و سپس امداد گران نسبت به انتقال مصدومین فرضی ناشی از وقوع زلزله توسط آمبولانس اقدام نمودند .

در حاشیه این مانور فرماندار شهرستان خمین ضمن تشکر و قدر دانی از عوامل اجرایی مانور اظهار داشت : بلایای طبیعی مجموعه حوادث غیر مترقبه و پیش بینی نشده ای هستند که همواره زندگی انسانها را تهدید می کنند و زمانی این پدیده ها به بلا تبدیل می شوند که جامعه شناخت کافی و آمادگی لازم جهت رویارویی با آنها را نداشته باشد .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری مانور زلزله در مدارس اظهار افزود : یکی از راه‌های مهم کاهش خطرات ناشی از زلزله افزایش سطح آگاهی و ایجاد آمادگی در بین اقشار مختلف جامعه است فلذا باید دانش‌آموزان به عنوان جامعه‌ای بزرگ مورد توجـه قرار گرفته و آموزش‌های لازم برای مقابله با زلزله به آنان ارائه گردد تا با توجیه خانواده‌هایشان دامنه آموزش را گسترش دهند.

وی در ادامه تصریح کرد : هر چه آگاهی ما در مقابله با حوادث بیشتر باشد آسیب پذیری ما کمتر خواهد بود و برگزاری مانورهای زلزله  یکی از عوامل آمادگی است که توان افراد را در مقابله با حوادث افزایش می دهد.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به مدیریت بحران و لزوم برنامه ریزی مدون برای قبل از بحران ، حین بحران و پس از بحران ، از مسوولین ذیربط در شهرستان خواست تا با برنامه ریزی مناسب و اصولی نسبت به برگزاری دوره های آموزش مهارتهای مقابله با بحران در مدارس شهرستان اقدام نمایند .

گالری تصاویر

مانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزلهمانور زلزله

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها