Portal_background_image

مراسم گرامي داشت روز معلولين در شهرستان خمين برگزار شد

به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین ، مراسم گرامی داشت این روز با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، خانجانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ، نجاری عضو شورای اسلامی شهر خمین و تعدادی از خیران شهرستان در محل مرکز توانبخشی بیماران اتیسم خمین برگزار شد .

در این مراسم فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : روز معلولان برخاسته از نیازهای به حق افرادی است که به رغم محدودیت های حسی و حرکتی، به دلیل برخورداری از جوهره انسانی، باید همچون دیگران، ازامکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار شوند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تکریم معلولین افزود : آنچه در ارتباطات اجتماعی با معلول باید در نظر گرفت، این نکته است که ارتباط با آنها، باید همراه با احترام باشد و از ترحم به ایشان دوری گزید و در واقع می توان گفت معلولان وجانبازان ما هیچ نیازی به ترحم ندارند بلکه نیاز به تکریم دارند و ما باید تلاش کنیم تابتوانیم این موضوع را در مردم ومسوولین شهرستان نهادینه کنیم .

احمد طهرانی در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت مشارکت اجتماعی افراد معلول در جامعه ، کمک به تشکیل گروه های خودیار به منظور حمایت و توسعه جامعه خاص معلولان را از مهم ترین اقدامات برای تقویت مشارکت اجتماعی این قشر از جامعه دانست .  

وی در ادامه افزود : انجام مشاوره های پیش از ازدواج به جوانان جهت پیشگیری از تولد کودکان معلول باید در دستور دستگاه های ذیربط قرار داشته باشد و با جدیت پیگیری گردد .

در این آئین از تعدادی از خیرین فعال در حوزه معلولان شهرستان نیز تجلیل شد .

گالری تصاویر

مراسم گرامیداشت روز معلولمراسم گرامیداشت روز معلولمراسم گرامیداشت روز معلول

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها