Portal_background_image

نشست خبري استاندار با اصحاب رسانه و مطبوعات استان برگزار شد

بمناسبت 12 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، نشست خبری استاندار مرکزی با اصحاب رسانه و مطبوعات استان با موضوع تشریح پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی شهرستان خمین در ایام الله دهه مبارک فجر در محل ساختمان شهرداری خمین برگزار شد .

در این نشست استاندار مرکزی اظهار داشت : صنعت خودروسازی خمین از طرح های مهم اقتصادی در زادگاه امام راحل است که برای تداوم این طرح پیگیری حضور سرمایه گذاران جدید با قوت دنبال می شود.

وی در ادامه افزود : تلاش برای تحقق این مهم با وجود تحریم ادامه دارد هرچند سرمایه گذار ژاپنی قبلی به بهانه تحریم ها از تداوم کار سرباز زد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: توسعه صنعتی در زادگاه معمار کبیر انقلاب آهنگ خوبی دارد و تحریم ها نه تنها در این شهرستان بلکه در هیچ نقطه ای از این کشور پهناور نمی تواند جلوی رشد و بالندگی این ملت را بگیرد.

آقازاده با بیان اینکه امروز ده ها طرح اقتصادی و عمرانی در زادگاه معمار کبیر انقلاب بهره برداری می شود، افزود: این طرح ها نتیجه خدمت صادقانه مسئولان این شهر و تلاش همه جانبه بخش دولتی و خصوصی است که در راستای محرومیت زدایی و رونق اقتصادی و رفاهی صورت گرفته است.

وی انسجام و یکدلی مسئولان خمین را قابل تقدیر دانست و افزود: امید می رود با تدابیر اندیشه شده خمین همپای دیگر مناطق استان مرکزی به منطقه ای برخوردار تبدیل شود.

استاندار مرکزی افزود: شهرک صنعتی خمین پویا و فعال است و ٢ واحد صنعتی جدید در حال راه اندازی دارد که یکی از آن ها مربوط به صنعت پتروشیمی است.

آقازاده بیان کرد: راه اندازی این واحد صنعتی با ظرفیت تولید 180 هزار تن زمنیه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم صدها نفر را در این شهرستان فراهم می کند. 

وی تصریح کرد: همه تلاش برای برگرداندن تولید با ظرفیت کامل در کارخانه نخ خمین بعد از سال ها درگیری به کار گرفته شده و با همت بخش خصوصی و همکاری بانک صنعت و معدن این مهم در دست پیگیری است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: توسعه صنعتی خمین در کنار طرح های بزرگ دیگر کشاورزی و دامداری زمینه اشتغال بیکاران را در زادگاه امام راحل فراهم کند.

آقازاده با بیان اینکه نرخ بیکاری خمین در استان بالا است، افزود: همه مسئولان باید تلاش مضاعفی را برای گره گشایی از این مشکل به کالر گیرند. 

وی در خصوص ساختمان شهرداری گفت: ساخت و تجهیز این طرح با اعتبار 90 میلیارد ریال نشانه مدیریت مطلوب شهری در خمین است.
استاندار مرکزی افزود: اگر شهرداری ها و شورای اسلامی در استان رتبه بندی شود خمین از نظر مدیریت شهری با هماهنگی که بین این ارکان وجود داردنمره قبولی می گیرد.

آقازاده بیان کرد: مدیریت شهری باید در ارایه خدمت به مردم از شیوه های نو و مکانیزاسیون استفاده کند چرا که این مهم بهره وری بالا ، صرفه جویی در زمان و هزینه و کیفی شدن امور را در پی دارد.

گالری تصاویر

نشست خبری استاندارنشست خبری استاندارنشست خبری استاندارنشست خبری استاندار

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها