Portal_background_image

نشست خبري فرماندار با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بمناسبت هفته بهزيستي برگزار شد

بمناسبت هفته بهزیستی و همزمان با اولین روز از این هفته نشست خبری فرماندار و رئیس اداره بهزیستی با خبرنگاران ، اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان در محل بهزیستی خمین برگزار شد .

در این نشست فرماندار شهرستان خمین با اشاره به توانمند سازی بعنوان مهم ترین رسالت سازمان بهزیستی اظهار داشت : توانمند سازی با آموزش محقق می گردد و افراد جامعه به توانمندسازی در تمام دوران زندگی نیاز دارند.

احمد طهرانی در ادامه افزود : به دلیل شرایط فعلی کشور ، تمرکز بیشتر به حوزه‌های اقتصادی و معیشتی است و در صورتی که آموزشِ فرهنگ کار در شهرستان نیاز است.

وی ادامه داد: بهزیستی خمین در جذب تسهیلات اشتغال در استان مرکزی رتبه نخست را دارد و تمرکز این نهاد حمایتی باید بر اشتغال روستایی با راه اندازی واحدهای تولیدی زودبازده باشد.

فرماندار شهرستان خمین با شاره به اینکه دولت تدبیر و امید، ۱۸۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستایی از منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته است، گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از این اعتبار جذب شده است.

 در ادامه رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیز اظهار داشت : یک میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از ابتدای امسال تا کنون به مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی پرداخت شده است.

اسماعیل خانجانی در ادامه افزود : این تسهیلات برای راه اندازی دامداری، فروشندگی و قالی بافی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۱۸۰ مددجوی زیر پوشش بهزیستی متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال هستند که از این تعداد ۲۰ نفر در حوزه اجتماعی، ۴۴ نفر در حوزه پیشگیری و ۱۱۶ نفر در حوزه توانبخشی هستند.

رئیس بهزیستی خمین اظهار داشت: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبارات اشتغالزایی بهزیستی استان مرکزی است و هر شهرستان با توجه به مددجویان متقاضی می‌تواند این اعتبار را جذب کند.

وی ادامه داد: بهزیستی در حوزه‌های پیشگیری، توانبخشی و اجتماعی بیش از ۵۰ نوع خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

رئیس بهزیستی خمین با اشاره به محوریت پیشگیری در ارائه خدمات این نهاد حمایتی اظهار داشت: اعتبارات هزینه شده در حوزه پیشگیری قابل برگشت به این نهاد است و از بسیاری از معضلات همچون تولد نوزادان معلول، طلاق و اعتیاد جلوگیری می‌کند.

خانجانی گفت: انجام مشاوره آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج برای خانواده‌هایی که عضو معلول و اعصاب و روان دارند، از تولد نوزادان دارای معلولیت پیشگیری می‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل نبود مرکز مشاوره ژنتیک شهروندان خمین باید به اراک مراجعه کنند و برای تسهیل خدمت رسانی به این شهروندان، مرکز مشاوره ژنتیک همزمان با هفته دولت در خمین راه اندازی می‌شود.

رئیس بهزیستی خمین پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان پنج ساله و غربالگری شنوایی برای نوزادان را از برنامه‌های این نهاد حمایتی در راستای پیشگیری از معلولیت بیان کرد.

خانجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه زنگ خورِ شماره تماس ۱۴۸۰ در خمین کم است، افزود: ترویج فرهنگ مشاوره به ویژه مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ در این شهرستان ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۱۴ نفر از خمین با این شماره تماس گرفتند که باتوجه به جمعیت شهرستان آمار قابل قبولی نیست.

رئیس بهزیستی خمین گفت: ۷۳۰ تماس از ابتدای امسال با خط ۱۲۳ اوژانس اجتماعی شهرستان برقرار شده است.
وی اظهار داشت: هفته بهزیستی امسال با شعار «بهزیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی» برگزار می‌شود.
خانجانی تصریح کرد: در هفته گرامیداشت بهزیستی بیش از ۳۰ برنامه اجتماعی همچون بهره برداری از واحد تولیدی لباس، جشن مهدهای کودک، مسابقات فرهنگی و مشاوره و خدمات پیراپزشکی در مراکز تحت نظارت بهزیستی به صورت رایگان انجام می‌شود.

گالری تصاویر

نشست خبری بهزیستینشست خبری بهزیستینشست خبری بهزیستی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها