Portal_background_image

نشست شوراي اداري بهزيستي استان در شهرستان خمين برگزار شد

نشست شورای اداری بهزیستی استان در شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، امینی مدیر کل بهزیستی استان و جمعی از روسای ادارات بهزیستی استان در محل سالن جلسات اداره بهزیستی شهرستان خمین برگزار شد .

در این نشست فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : بهزیستی نهاد حمایتی تخصصی است که 160 ماموریت در حوزه های مختلف زنان سرپرست خانواده، توانخواهان و معلولان دارد.

احمد طهرانی در ادامه افزود : اقدامات خوبی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط این نهاد انجام شده اما سرعت و حجم زیاد آسیب ها می طلبد که اقدامات پیشگیرانه گسترش یابد. 

وی اظهار داشت: آسیب های اجتماعی بعد از مسایل اقتصادی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد: خیران نیکوکار این شهرستان درحل مشکلات معیشتی مددجویان تحت حمایت بهزیستی همواره به دولت کمک کرده اند.

طهرانی تاکید کرد: بهزیستی خمین از تسهیلات اشتغالزایی فراگیر و روستایی برای ایجاد اشتغال هدفمند استفاده کرده است. 

وی افزود: بیشترین سهم تسهیلات اشتغالزایی توسط این نهاد حمایتی جذب می شود.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: کمک های خیران و تسهیلات اشتغالزایی باید مددجویان را توانمند سازد تا از بروز آسیب ها جلوگیری کند. 

در ادامه مدیر کل بهزیستی استان نیز اظهار داشت : بهزیستی این شهرستان در جذب تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت پوشش عملکرد مطلوبی دارد و در استان نمره قبولی گرفته است.

وی در ادامه افزود : خمین تجربه موفقی در اشتغال مددجویان تحت پوشش به خصوص معلولان در استان دارد.

وی ادامه داد: شرکت های تولیدی کفش و شرکت چینی سازی در این شهرستان توانسته اند برای شمار قابل توجهی از مددجویان اشتغال ایجاد کنند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: نشست شورای اداری این نهاد به دلیل بهره مندی از تجربه های موفق خمین در اشتغالزایی در این شهرستان برگزار شد.

امینی در بخش دیگری از سخنانش گفت:پنج هزار و 700 نفر در سطح استان پست نوبت چرخه حمایتی بهزیستی و دریافت مستمری قرار دارند. 

وی افزود: اگر چه از جمعیت تحت پوشش این نهاد حمایتی با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کاهش می یابد اما ورودی ها همچنان رو به افزایش است. 

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: 70 مددجو در این استان از ابتدای امسال از چرخه حمایتی این نهاد با بازتوانی خاص نظیر ازدواج و دریافت تسهیلات اشتغالزایی در سال های قبل و کسب درامد امسال از چرخه حمایت خارج شدند. 

امینی ادامه داد: یکهزار و 682 مددجوی تحت پوشش این نهاد حمایتی از ابتدای امسال تاکنون تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند. 

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی توضیح داد: 644 مددجو برای ایجاد اشتغال جدید و یکهزار و 38 مددجو برای اشتغال تثبیتی مبلغ 46 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل اعتبارات تبصره 16 قانون بودجه دریافت کردند. 

امینی تصریح کرد: پنج میلیارد و 438میلیون ریال نیز حق بیمه خویشتن فرمایی و کارفرمایی مددجویان تحت پوشش به صورت بلاعوض پرداخت شده است. 

وی گفت:34 هزار معلول جسمی، ذهنی، شناختی و اوتیسم مددجوی تحت حمایت این نهاد هستند. 

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: 48 خانواده 2 معلول هنوز از تسهیلات ساخت مسکن استفاده نکردند. 

امینی خاطرنشان کرد: 17 خانواده دارای 2 معلول در خمین با کمک خیران نوعدوست صاحب مسکن شدند. 

وی گفت: یکهزار و 926 واحد برای مددجویان تحت پوشش در نهضت ساخت مسکن ایجاد شد. 

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به حضور 17 خانواده چند قلو در استان مرکزی، افزود: مبلغ پرداختی به این خانواده ها در گذشته محدود بوداما با مشارکت بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان ماهیانه مبلغ 125 میلیون ریال به این خانواده ها پرداخت می شود. 

امینی اظهار داشت: کمک به تهیه مسکن برای خانواده های دارای چهارقلو به بالا، ارایه خدمات مددکاری به مادر، خدمات پرستاری و خدمات تحصیلی رایگان از اقدامات این نهاد حمایتی برای حمایت از خانواده های دارای چند قلو است. 

گالری تصاویر

شورای اداری بهزیستیشورای اداری بهزیستیشورای اداری بهزیستیشورای اداری بهزیستی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها