Portal_background_image

نشست مدير عامل صندوق كار آفريني استان با فرماندار شهرستان خمين

نشست مدیر عامل صندوق کار آفرینی استان و رئیس صندوق کارافرینی شهرستان با فرماندار شهرستان خمین در محل دفتر فرماندار برگزار شد .

در این نشست فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال پایدار و ماندگاری جمعیت در روستاها اقدامات ارزشمندی را انجام داده است.

احمد طهرانی افزود : یکی از این اقدامات تخصیص اعتبار اشتغال پایدار روستایی است که منابع مختلفی در اختیار بانکهای عامل قرار گرفته تا با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شغل پایدار در روستاها فراهم شود.

وی در ادامه با برشمردن توانمندی های خمین در تولید لوبیا، عسل، گیاهان دارویی و گل های شاخه بریده اظهار داشت : با رایزنی با بخشداران، 2 روستا برای اجرای طرح هر روستا یک محصول و یک روستا نیز برای اجرای روستای بدون بیکار معرفی می شود.

 در ادامه مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی نیز گفت : 556 فقره تسهیلات اشتغالزایی و ضروری در نیمه نخست امسال توسط این صندوق پرداخت شد .

وی در ادامه افزود : تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت پرداخت ها قرار داشت و بیش از 50 درصد پرداختی های امسال در این حوزه محقق شده است.

سید عمادالدین هزاوه ای بیان کرد: میزان تسهیلات پرداخت شده در حوزه اشتغال روستایی امسال، با رقم 59 میلیارد و 850 میلیون ریال بوده که به 126طرح اختصاص یافت.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی تصریح کرد: تسهیلات به طرح هایی پرداخت می شود که از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار باشند و در اجرای هر طرحی به ظرفیت های موجود در روستاها برای ایجاد اشتغال توجه می شود.

هزاوه ای افزود: با وجودی که اعتبار تخصیصی برای ایجاد شغل امسال دیرتر ابلاغ شد اما در میزان پرداختی ها، صندوق کارآفرینی امید پس از بانک کشاورزی در جایگاه دوم قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی افزود: نظارت های قبل، حین و بعد از پرداخت تسهیلات در بخش های مختلف سبب شده تا تسهیلات بدون انحراف و در راستای کارآفرینی و شغل پایدار پرداخت شود.

هزاوه ای در ارتباط با پرداخت تسهیلات دیگر نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون، 2 میلیارد و 170 میلیون ریال تسهیلات ضروری در استان مرکزی پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: طرح " هر روستا یک محصول " در اولویت برنامه های دیگر امسال قرار دارد که چهار روستا شامل روستای «بصری» در شازند در حوزه انجام فعالیت فرفوژه ، روستای «هزاوه» اراک در زمینه تولید شیره انگور و مشتقات، «آبگرم»محلات در زمینه توسعه توریسم و آب درمانی و روستای «زرنوشه» آشتیان در زمینه پرسکاری شناسایی و معرفی شده است.

گالری تصاویر

نشست با مدیر عامل صندوق کارافرینینشست با مدیر عامل صندوق کارافرینینشست با مدیر عامل صندوق کارافرینینشست با مدیر عامل صندوق کارافرینی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها