Portal_background_image

نشست هم انديشي روساي ستادي و شهرستاني هواشناسي استان در شهرستان خمين برگزار شد

نشست هم اندیشی روسای ستادی و شهرستانی هواشناسی استان با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، بهار وند مدیر کل هواشناسی استان ، تعدادی از کارشناسان اداره کل هواشناسی استان و جمعی از روسای ادارات هواشناسی شهرستانهای استان مرکزی در محل اداره هواشناسی شهرستان خمین برگزار شد .

در این جلسه ابتدا مدیر کل هواشناسی استان با اشاره به اهمیت سازمان هواشناسی اظهار داشت : سازمان هواشناسی سازمانی است که زیر نظر سازمان جهانی کار می کند و حد ومرز وطول وعرض جغرافیایی نمی شناسد و در واقع ما اطلاعات هواشناسی را به کشورهای مختلف جهان می دهیم و از تمام کشورها نیز اطلاعات هواشناسی را دریافت می کنیم .

آرش بهاروند در ادامه افزود : در حوزه هواشناسی یکی از ضروریات مهم داشتن بانک اطلاعات از شاخص های هواشناسی و هم چنین موارد آلوده کننده هوا در استان است .

وی در ادامه با اشاره به اینکه به دلیل ناکافی بودن اعتبارات هنوز بخشی از فعالیت های هاشناسی در استان به صورت دستی صورت می گیرد افزود : تخصیص اعتبار جهت تجهیز ایستگاه های هواشناسی به دستگاه های خودکار و بروز و تامین قطعات ایستگاه های سینوپتیک و باران سنجی یکی از برنامه های ما در سطح استان است .

مدیر کل هواشناسی استان در ادامه افزود : تعمیر و نگهداری ساختمان ادارات هواشناسی استان نیز یکی دیگر از برنامه های اداره کل هواشناسی استان است که در این خصوص می طلبد که مدیران ارشد شهرستان ها نیز در خصوص تخصیص اعتبارات جهت ادارات شهرستانی همکاری لازم را معمول نمایند .

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز با اشاره به اهمیت هواشناسی در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کلان کشوری اظهار داشت : یکی از بخشهایی که هواشناسی با آن ارتباط تنگاتنگ دارد بخش کشاورزی است و پیش بینی های هواشناسی می تواند در تعیین نوع کشت ، محدوده کشت ، ونحوه ومیزان بهره برداری از منابع آبی زیرزمینی تاثیر مستقیم داشته باشد .

وی در ادامه افزود : هواشناسی می تواند خط مقدم حوزه مدیریت بحران در کشور باشد و با توجه به خسارات اخیر ناشی از بارندگی ها در کشور این سازمان می تواند نقش موثری در پیشگیری از بحران در کشور در آینده داشته باشد .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به اهمیت ابزار وتکنولوژی در بحث هواشناسی اظهار داشت : در صورتی که کارشناسان هواشناسی مطالعات علمی خود را افزایش بدهند واز تکنولوژی جدید در کارهای خود استفاده کنند قطعا سرعت وعمق پیش بینی های هواشناسی ما بیشتر می شود ودر دراز مدت درصد خطاهای ما کاهش پیدا می کند .

وی تصریح کرد : تسریع در بحث تبادل اطلاعات یکی از الزامات هواشناسی در کشور است که این امر نیز با بروز رسانی تجهیزات هواشناسی محقق خواهد شد و می طلبد که در بحث تخصیص اعتبارات در حوزه هواشناسی در سطح کلان تجدید نظر گردد .

فرماندار شهرستان خمین در پایان با اشاره به اینکه قسمت اعظم اعتبارات دستگاه های اجرایی از طریق وزارتخانه های مربوطه توزیع می گردد افزود : در کنار توزیع اعتبارات محدود ادارات در شهرستان ها ، مدیران کل مرتبط باید نسبت به پیگیری اعتبارات ملی از طریق وزارتخانه های مربوطه نیز اقدام لازم معمول نمایند .

گالری تصاویر

نشست هم اندیشی روسای هواشناسی استاننشست هم اندیشی روسای هواشناسی استاننشست هم اندیشی روسای هواشناسی استاننشست هم اندیشی روسای هواشناسی استان

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها