Portal_background_image

نشست هم انديشي هيات هاي ورزشي و سازمان هاي مردم نهاد استان در شهرستان خمين برگزار شد

نشست هم اندیشی هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد استان در شهرستان خمین با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ، آقازاده استاندار مرکزی ، معاونین استاندار ، تعدادی از نمایندگان شهرستان های استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از ورزشکاران ، هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد استان در محل بیت حضرت امام (ره) برگزار شد .

در این نشست ابتدا فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت :  6 ماه است که تنها اتسخر سرپوشیده این شهر تعطیل است و باعث نارضایتی مردم شده است.

احمد طهرانی افزود: تعمیر اساسی تنها استخر سر پوشیده این شهرستان به 25 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: این میزان اعتبار برای تعمیر اساسی و تغییر مکان شنا، سنای خشک، سنای بخار، سیستم گرمایشی، تهویه هوا تعمیر موتور خانه و لوله کشی توسط 2 شرکت فنی و مهندسی برآورد شده است.

وی اظهارداشت : این استخر در سال 1380 به بهره برداری رسیده و به دلیل فرسودگی تجهیزات موتورخانه و تاسیسات مستهلک قابل استفاده نیست. 

در ادامه نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خمین فاقد استخر مناسب برای استفاده عموم مردم است.

محمدابراهیم رضایی افزود: استخر مطالبه به حق و مهم مردم به ویژه بانوان این شهرستان است.

وی ادامه داد: برخی از مردم شهرستان به دلیل بیماری نیاز به آب درمانی دارند و مجبور هستند به شهرهای همجوار رفت و آمد کنندو نبود استخر مناسب شایسته زادگاه امام راحل نیست.

در ادامه استاندار مرکزی نیز اظهار داشت : بر اساس تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان 100 زمین چمن مصنوعی در روستاهای پرجمعیت استان با هدف افزایش نشاط و سلامت در لایه های مردمی ایجاد می شود.

سید علی آقازاده افزود : استان مرکزی از مناطق ویژه کشور است و با وجود توانمندی های متعدد، شایستگی برخورداری از این زمین های چمن مصنوعی را دارد.

وی ادامه داد: خانه جوان در اراک تاسیس شده و به زودی در ساوه نیز راه اندازی می شود و امید می رود که در سال آینده زادگاه امام راحل نیز صاحب این زیرساخت شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: این استان در حوزه ورزش افتخارآفرین است و انتظار می رود در حوزه جوانان نیز این افتخارات کسب شود.
آقازاده با اشاره به کاهش نرخ طلاق در استان مرکزی گفت: این موفقیت بزرگ با همکاری مردم و مسئولان استان به دست آمده است.
وی افزود: با تلاش جوانان پیش بینی می شود آمار ازدواج در استان افزایش و شاخص طلاق کم شود.

استاندار استان مرکزی ادامه داد: در بهار سال آینده این استان بار دیگر میزبان وزیر ورزش و جوانان است و مشکلات حوزه ورزش و جوانان پیگیری می شود.

آقازاده تصریح کرد: آیین بهره برداری از سالن یادگار امام خمینی (ره) در خمین با سالروز رحلت یادگار امام، مرحوم سید احمد خمینی تقارن پیدا کرده و این امکان ورزشی در اختیار مردم این شهرستان قرار گرفت.

در ادامه وزیر ورزش و جوانان نیز اظهار داشت : پرداخت 250 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در سال آینده هدفگذاری شده است.

مسعود سلطانی فر در ادامه افزود: تسهیلات ازدواج در بودجه سال 98 به 300 میلیون ریال برای هر نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: کارنامه کشور در حوزه ورزش امسال یکی از موفق ترین دوران های پس از انقلاب اسلامی است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تیم ملی ایران در جام جهانی درخشان ترین بازی های خود در طول جام های جهانی را ارایه داد و شایستگی صعود به مرحله بعد را داشت.

سلطانی فر گفت: ورزشکاران کشور موفق شدند در مسابقات آسیایی جامارتا بیشترین مدال تاریخ حضور در این مسابقات را کسب کنند.
وی تاکید کرد: ایران در مسابقات پارا آسیایی نیز به رتبه سوم رسید و در المپیک جوانان با 17 رتبه صعود جایگاه هفدهم را کسب کردند.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد:: در مسابقات جام ملت های آسیا، ایران بعد از 14 سال به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده است که همه این موفقیت ها با تلاش ورزشکاران،حمایت دولت و مجلس محقق شده است.

سلطانی فر گفت: برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از هفته دولت آغاز و تا دهه فجر ادامه پیدا کرد و هر هفته یک طرح بزرگ در کنار ده ها طرح کوچک به بهره برداری رسید.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: 500 طرح ورزشی در سال جاری بهره برداری شد که تا پایان سال این تعداد با وجود منابع مالی به 800 مورد می رسد.

سلطانی فر افزود: این وزارتخانه در بخش سخت افزاری در سال 96 و 97 کارنامه درخشانی دارد و روند ایجاد خانه های جوان سرعت یافته و تشکیل دفاتر مشاوره و سازمان های مردم نهاد در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: تا پایان دولت تدبیر و امید طرح های 10 ساله و 15 ساله تکمیل و بهره برداری می شود و یکهزار و 400 طرح تکمیل شده است.

سلطانی فر گفت: بستر استفاده از منابع غیر دولتی و خصوصی در قالب ماده 27 در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد. 

وی ادامه داد: این وزارتخانه در اجرای ماده 27 سال گذشته در زمره سه دستگاه برتر کشوری شد چراکه تمایل و انگیزه برای بخش خصوصی وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور شرایط خاصی دارد و به فرموده مقام معظم رهبری همه باید برای عبور از این جریان در صحنه باشند.

سلطانی فر افزود: کشور در دوران دفاع مقدس نیز شرایط تنگنای اقتصادی را تجربه کرد و با رشادت و ایثارگری رزمندگان توانست به طلایی ترین دوران تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی نیز با همگرایی به دوران طلایی تبدیل می شود و می توان از این دوره سخت با حمایت های مردم با عزت وغرور گذشت.

وزیر ورزش و جوانان گفت: راهپیمایی 22 بهمن امسال سیاستمداران داخلی و خارجی را شگفت زده کرد که بر خلاف تورم و افزایش هزینه ها مردم پای نظام و آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند.

سلطانی فر گفت:در توافق برجام اگر یکی از اعضا با قلدری و بد عهدی خارج نمی شد و تحریم های غیر قانونی را تحمیل نمی کرد و صادرات نفت در مرز 2 و نیم میلیون بشکه بود قیمت ها ثابت، تورم کاهش و نرخ طلا و ارز ثابت می ماند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: افزایش تورم به دلیل سوء مدیریت نیست چراکه حساب اقتصادی کشور روشن است.

سلطانی فر تاکید کرد: وضعیت اقتصادی کشور وابسته به نفت و میعانات نفتی است و نخریدن آن به اقتصاد ضربه می زند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در حیات چهل ساله نشان داده که هر زمان فشار بیرونی و تهدید های دشمنان افزایش یافته وحدت داخلی نیز بیشتر شده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری که باید با افتخار به گذشته و امید به آینده تلاش شود و بیانیه گام دوم که نقشه راه کشور است می توان مشکلات را پشت سر گذاشت.

وی گفت: محور تصمیم گیری ها باید جوانگرایی حاکمیت نیروهای انسانی توانمند و متعهد و به صحنه آمدن جوانان باشد و این وزارت خانه برای تحقق شعار مذکور از 31 مدیرکل ورزش و جوانان کشور 10 مدیر جوان را گمارده است.

در این ایین 2 کتاب با عناوین مدال آفرینان بهشت و مدال های سرخ رونمایی شد و آیین تمبر یادبود سالن مسابقات یادگار امام خمینی نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان اجرا شد.

گالری تصاویر

نشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استاننشست وزیر ورزش با هیات های ورزشی استان

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها