Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : پدافند غيرعامل تضمين كننده امنيت پايدار و راهي براي ايجاد امنيت و آرامش اقتصادي است

فرماندار شهرستان خمین در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان اظهار داشت : پدافند غیرعامل تضمین کننده امنیت پایدار و راهی برای ایجاد امنیت و آرامش اقتصادی است .

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور فراهانی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری و اعضای شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل اظهار داشت : تمام طرح های مهم و حساس استان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند تا در مواقع بحرانی با کمترین آسیب ها مواجهه شود. 

احمد طهرانی در ادامه افزود: مصون سازی کشور در برابر تهدیدات دشمن از وظایف اصلی پدافند غیرعامل است و برای کاهش آسیب ها تهدیدات باید شناسایی شوند. 

وی با اشاره به اینکه صیانت از سرمایه انسانی هدف اول پدافند غیر عامل است، ادامه داد: مردم و مسئولان باید اصول پدافند غیر عامل را درک کنند و حفاظت از زیرساخت ها و صیانت از جان و مال مردم در پدافند غیر عامل اهمیت دارد. 

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بستر مهم تهدید است و دشمن با حملات سایبری قصد ضربه زدن به زیرساخت های حیاتی کشور را دارد. 

احمد طهرانی تاکید کرد: دشمن میدان مبارزه را از جنگ سخت افزاری به جنگ نرم افزاری تغییر داده و تهدید اقتصادی، ملموس ترین راهبرد دشمن در جنگ های نوین است و اقتصاد مقاومتی راهکار این تهدیدها است. 

وی گفت: پدافند غیرعامل تضمین کننده امنیت پایدار و راهی برای ایجاد امنیت و آرامش اقتصادی است. 

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به برگزاری رزمایش های متعدد در طول سال در این شهرستان افزود: هدف از این برنامه ها سنجش آمادگی دستگاه های خدمات رسان در زمان وقوع حوادث است. 

در ادامه مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی نیز گفت: مدیریت افکار عمومی اصلی راهبردی در پدافند غیرعامل است و کوتاهی در آن آسیب های جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند.

 وی در ادامه افزود: مدیریت افکار عمومی در پدافند غیر عامل با اطلاع رسانی شفاف و افکار سنجی به موقع امکان پذیر است. 

مسعود فراهانی ادامه داد: هدف از اجرای طرح های پدافند غیر عامل کاستن از آسیب پذیری احتمالی نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم در شرایط بحرانی است. 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی اظهار داشت: آمادگی پیش از بحران و راهبردهای مقابله ای قوی با گسترش تهدیدهادر همه حوزه ها نیازمند تجهیزات به روز است. 

فراهانی تاکید کرد: داشتن اقتصاد قوی با اتکا به محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی، دستیابی به علوم پیشرفته از راهبردهای پدافند غیرعامل برای مقاوم شدن درمقابل تهدیدهای دشمنان است. 

وی گفت: آموزش و فرهنگ سازی همگانی در حوزه پدافند غیرعامل در سطوح مختلف جمعیتی برای کاهش آسیب های احتمالی ضروری است. 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی افزود: تهدیدهای اقتصادی، جنگ نرم، روانی، سایبری و زیست محیطی مهمترین تهدیدها است که تهدید سایبری و زیست محیطی در اولویت قرار دارند. 

فراهانی با اشاره به تهدید در حوزه سایبری اظهار داشت: این حوزه حساس نیازمند هوشیاری و اقدامات و عمل به موقع است. 

وی تصریح کرد: با پیشرفت دانش روز نوع تهدید ها نیز تغییر می کند و اکنون تهدیدات فناوری مهم است و در راستای مقابله با آن باید پدافند تخصصی در دستور کار قرار گیرد. 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی ادامه داد: اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، استتار، اختفا، سازه های امن است و فرهنگ سازی و آموزش عمومی در به کارگیری اصول و ضوابط در این امر می تواند باعث کاهش آسیب پذیری شود. 

فراهانی افزود: نهادینه شدن برنامه ریزی جامع در اقدامات و فرهنگ اجرای پدافند غیر عامل باعث ایمن سازی زیر ساخت های حساس می شود. 

وی خاطرنشان کرد: پدافند غیر عامل مختص یک واحد خاص نیست و همه افراد و اقشار، جامعه باید اصول اولیه پدافند غیر عامل را آموزش ببینند. 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های استان به ژنراتور برق اضطراری مجهز هستند، گفت: دوگانه ‌سوز کردن نانوایی‌ها یکی اقدامات مهم در زمان وقوع بحران است. 

فراهانی، پراکندگی سیلوهای گندم در استان را از راهکارهای تاب آوری جامعه در زمان حوادث طبیعی بیان کرد. 

گالری تصاویر

شورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عامل

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها