Portal_background_image

جلسه شوراي بانكهاي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای بانکهای شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی و روسای بانکهای شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت مشارکت بانکها در ایجاد اشتغال اظهار داشت : شهرستان خمین به سمت توسعه در حال حرکت است و همه بسترهای لازم برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری در این شهرستان فراهم است و یکی از مولفه های ارزشمندی که می توانند در بحث ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری تاثیر بسزایی داشته باشد و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) نیز راهگشا باشد بانکها هستند .

وی در ادامه از عدم همکاری تعدادی از بانک ها برای پرداخت تسهیلات و جذب نشدن منابع تخصیصی انتقاد کرد و افزود : بانک ها موظف به اجرای آیین نامه هیات وزیران در خصوص ضمانت سفته زنجیره ای مقاوم سازی روستایی هستند.

احمد طهرانی افزود: هر بانکی که این آیین نامه را به دلایلی اجرا نمی کند باید با ذکر دلایل به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام کند.

فرماندار خمین تاکید کرد: بانکها موظف هستند مصوبه هیات دولت را سر لوحه قرار دهند تا روستاییان بتوانند از تسهیلات دولتی بهره مند شوند.

وی بیان کرد: شرایط خاص طبیعی حکم می کند تا مقاوم سازی واحدهای مسکونی با بهره گیری از شیوه های معماری اصولی و مقاوم در روستاها به عنوان یک سیاست اصولی در اولویت برنامه های عمرانی قرار گیرد.

در ادامه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین نیزگفت : 30 درصد از منازل روستایی این شهرستان مقاوم سازی شده و بقیه واحدها نیازمند بهبود کیفی است.

وی در ادامه افزود: از مجموع 11 هزار و 250 واحد مسکونی روستایی این شهرستان سه هزار و 300 واحد مقاوم سازی شده است.

آب پیکر با بیان اینکه استقبال از دریافت تسهیلات در این شهرستان به دلیل سخت گیر یهای بانکی کمرنگ است، ادامه داد: این شهرستان در دریافت تسهیلات و جذب اعتبارات رتبه دهم استان را دارد.

وی ادامه داد: سهمیه امسال خمین برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی 186 واحد است که تاکنون 33 متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

آب پیکر افزود: بانک ها باید با روستاییان مشمول دریافت تسهیلات مقاوم سازی همکاری کنند تا واحدهای مسکونی در مقابل زلزله و دیگر بلایای طبیعی استحکام بخشی شوند و با نوسازی و مرمت آنها منظر ظاهری و سیمای روستا نیز بهبود یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از مناطق مسکونی کشور در روی کمربند زلزله قراردارند استحکام بخشی ابنیه روستائی امری مهم و حیاتی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین عنوان کرد: در حوادث قهری سال های گذشته خسارت مالی و جانی ناشی از بنیان سست مناطق مسکونی بالا بوده و نیاز است که معماری اصولی و استحکام بخشی بناها با قوت دنبال شود.

گالری تصاویر

شورای بانکهاشورای بانکهاشورای بانکهاشورای بانکهاشورای بانکها

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها