Portal_background_image

اولين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان خمين برگزار شد .

اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان خمین با محوریت سفرهای نوروزی به ریاست سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان وبا حضور حسینی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و اعضای شهرستانی ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه ابتدا متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری با اشاره به دستور کار جلسه ، هماهنگی بیشتر بین دستگاه های عضو ستاد ، تشکیل کمیته های هشت گانه زیر مجموعه ستاد و... را از اهداف تشکیل این جلسه دانست .

در ادامه سید مهدی ساداتی با اشاره به اهمیت نوروز برای ایرانیان اظهار داشت : نوروز بزرگ ترین مراسم سنتی ما ایرانیان و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است . وی در ادامه با اشاره به تاکید دین وبزرگان دین اسلام به مسافرت اظهار داشت :  سفر یکی از بحث هایی است که در فرهنگ ما ایرانی ها نهادینه شده است ودر دین ما نیز توصیه های زیادی به مسافرت وسیر وسیاحت شده است ودر واقع سفر برای جوامع امروز یک ضرورت والزام است و رشد وتعالی انسان به نوعی معلول سفر کردن است .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : با توجه به اینکه شهر خمین زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می باشد باید با یک برنامه ریزی دقیق وفضاسازی مناسب واستفاده از ظرفیتهای شهرستان چهره شهر را به گونه ای درست کنیم که در خور وشایسته نام شهر امام (ره)باشد ومهمانانی که وارد شهرستان می شوند با خاطره خوش از این شهر بروند . وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم ارائه خدمات مطلوب به میهمانان وفراهم کردن زیرساختهای لازم جهت پذیرایی از میهمانان اظهار داشت : یکی از زیرساختهای لازم برای سفر های نوروزی بحث راههای بین شهری است فلذا باید با توجه به مقدورات وبضاعت اعتبارات موجود در شهرستان جاده های منتهی به شهر را بهسازی کنیم واز نظر کیفیت به یک حد نسبتا مطلوب برسانیم .

سید مهدی ساداتی در ادامه افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه و مذهبی به قطب های گردشگری و بیانات رئیس جمهور در جریان سفر خود به شهرستان خمین مبنی بر لزوم تبدیل شهرستان خمین به قطب گردشگری جهان اسلام می طلبد تا مسوولان در این راستا تلاش مضاعفی داشته باشند و جهت تحقق این موضوع تمهیدات لازم اتخاذ نمایند .

فرماندار خمین تنظیم جدول کشیک منظم برای سیستم های خدمات رسان به عموم مردم، برقراری نظم و امنیت در جاده ها، مناطق مسکونی و تفرجگاه های شهرستان را از عمده برنامه های ستاد تسهیلات نوروزی امسال بیان کرد.

ساداتی تصریح کرد: نظافت و اصلاح مبلمان شهری، استقرار اکیپ های امداد و نجات، بهداشت و درمان و راهنمای مسافران در جاده های منتهی به شهرستان و مناطق شهری و روستاها از دیگر برنامه های پیش بینی شده کمیته های ستاد تسهیلات نوروزی امسال خمین خواهد بود.

 در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نیز اظهار داشت : نوروز امسال باید نسبت به سال گذشته متفاوت باشد و اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان باید با یک جدیت بیشتری نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای پذیرایی مسافران نورزی اقدام کنند و برنامه ریزی ویژه ای برای امسال داشته باشند . وی در ادامه افزود : مسوولان دستگاه های اجرایی عضو ستاد باید وظایف خود در راستای خدمت رسانی به مسافران نوروزی را به نحو احسن انجام دهند و شرایطی را برای آنان فراهم کنند که در حد و شان نام امام و شهر امام باشد و میهمانان نوروزی با یک خاطره خوب وشیرین از این شهرستان خارج گردند .

در ادامه سایر اعضای جلسه نظرات وپیشنهادات خود را در خصوص موضوع جلسه مطرح نمودند و در پایان نیز کمیته های زیر مجموعه ستاد و هم چنین مسوولین واعضای این کمیته ها تعیین گردید ومقرر شد مسوولین کمیته ها در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسات وارسال صورتجلسات مربوطه به فرمانداری اقدام نمایند . هم چنین مقرر شد دستگاههای اجرایی شهرستان در اسرع وقت نسبت به ارسال لیست کشیک دستگاه ذیربط به همراه مشخصات کامل وشماره های تماس اداره مربوطه و نفر کشیک به فرمانداری اقدام نمایند . عدم انجام حفاری های غیر ضروری توسط شهرداری وسایر ادارات خدمات رسان از هفته پایانی سال جاری تا پایان تعطیلات نوروز 96 ، تکمیل پروژه های راه سازی وایمن سازی جاده ها ، فعال بودن تمامی خودپردازهای بانکهای سطح شهرستان در ایام نوروز و... از دیگر مصوبات این جلسه بود . 

گالری تصاویر

ستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفرستاد خدمات سفر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها