Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين خواستار همكاري بانك ها در جذب اعتبارات اشتغالزا شد .

فرماندار خمین در جلسه شورای بانکها خواستار همکاری بیشتر بانک ها در جذب اعتبارات تخصیصی در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری این شهرستان شد.

جلسه شورای بانکهای شهرستان خمین با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و تعدادی از روسای بانکهای شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : شرایط برای سرمایه گذاری، راه اندازی صنایع کوچک و مشاغل خانگی در این شهرستان فراهم است و می طلبد بانک ها در پرداخت تسهیلات و رفع موانع برای کارآفرینان نهایت همکاری را داشته باشند.

وی ، با انتقاد از جذب نشدن اعتبارات تبصره 26 و قانون بودجه سال 95 افزود : 60 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال به کمیته امداد امام (ره) این شهرستان ابلاغ شد.

سید مهدی ساداتی ادامه داد: از این میزان تاکنون 42 میلیارد ریال تخصیص و 12 میلیارد ریال آن جذب شده است.

وی بیان کرد : از 258 پرونده ای که این نهاد حمایتی به بانک های عامل ارائه کرده است تنها 90 مددجو موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

فرماندار شهرستان خمین گفت: از هفت میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار تخصیصی به بهزیستی از محل این تبصره تاکنون 6 میلیارد و 350 میلیون ریال آن جذب شده است.

سید مهدی ساداتی ادامه داد: از 55 پرونده ای که نهاد حمایتی بهزیستی به بانک های عامل معرفی کرده ،45 پرونده منجر به دریافت تسهیلات شده است و بقیه باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

فرماندار شهرستان خمین افزود : بخش قابل ملاحظه ای از جمعیت این شهرستان تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند که زیبنده زادگاه امام راحل نیست و همه باید همکاری کنند تا این جمعیت خودکفا و زمینه اشتغال و درآمد پایدار برای آنان فراهم شود.

وی گفت: با عنایت و عزم راسخ دولت تدبیر و امید برای رفع محرومیت و بحران بیکاری این شهرستان مشکل اعتبار در این شهرستان وجود ندارد و از محل های گوناگون اعتبار به این شهرستان تزریق می شود.

سید مهدی ساداتی بیان کرد: برای گشودن گره از مشکل بیکاری این شهرستان بانک ها باید همکاری کنند و در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را تسهیل کنند. 

فرماندار شهرستان خمین گفت: برای رفع معضل بیکاری و ایجاد فرصت شغلی جدید و پایدار در این شهرستان سیاست ها و محورهای کاری اقتصاد مقاومتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می طلبد که مسئولان شهرستان به ویژه بانک ها این موضوع را جدی در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: بیکاری در خمین معضلی بزرگ است و راه حل آن نیز افزایش دایره سرمایه گذاری است و نخستین کاری که باید در این زمینه انجام داد این است که فرهنگ حمایت ازایجاد شغل، خود اشتغالی ، سرمایه گذاری و تکریم سرمایه گذار در شهرستان نهادینه شود.

گالری تصاویر

جلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکهاجلسه شورای بانکها

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها