Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : 125 هزار سند و عكس درحوزه حفظ و نشرآثاردفاع مقدس استان مركزي جمع آوري شد .

مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان مرکزی در نشست با فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : 125 هزار سند و عکس در زمینه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در استان مرکزی جمع آوری شده است.

در این نشست ابتدا فرماندار شهرستان خمین با اشاره به نقش موثرشهرستان خمین ورزمندگان این شهرستان در دوران 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت : شهرستان خمین ورزمندگان این شهرستان نقش موثر و ویژه ای در جنگ تحمیلی داشته اند و تقدیم بیش از هزار شهید ، 2500 جانباز و 90 آزاده موید این موضوع ونشانگر حضور فعالانه مردم این شهرستان در در جنگ می باشد . وی در ادامه افزود : مردم شهرستان خمین در بحث بازسازی مناطق جنگی بعد از دوران جنگ تحمیلی نیز نقش موثر وبی بدیلی داشته اند و همیشه ثابت کرده اند که در مواقع حساس وضروری همیشه در وسط میدان وآماده به خدمت هستند .

سید مهدی ساداتی در ادامه افزود : حفظ و نشر آثار دفاع مقدس بسترسازی مناسب برای نسل های بعد ازانقلاب است تا با ایثارگری ها و از خودگذشتگی های دلاورمردان دفاع مقدس آشنا شوند. 

وی ادامه داد : حضورشهدای گمنام دراین شهرستان سند ماندگاری انقلاب است و 2 عنوان کتاب نیز در خصوص شهدای این شهرستان تاکنون منتشر شده است.

در ادامه مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان نیز اظهار داشت : شهدا میراث ماندگار انقلاب اسلامی هستند و حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس نمایشی از ماندگاری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها است.  وی در ادامه افزود : جمع آوری یک هزار مصاحبه شفاهی با ایثارگران، جانبازان و خاطرات آنها از دوران دفاع مقدس در طی سال های اخیر از فعالیت های این بنیاد بوده است. 

مشایخی اظهار کرد: در 47 نقطه این استان یادمان شهدا در 2 بخش دولتی و عمومی در حال احداث است. وی افزود: این یادمان های در حال احداث دارای پیشرفت فیزیکی 88 درصدی است و در هریادمان یک پایگاه فرهنگی نیز دائر می شود.

مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان تعداد شهدای گمنام را درسطح استان 128 شهید عنوان کرد و گفت : 99 شهید گمنام در 30 نقطه عمومی در سطح استان و 29 شهید دیگر در دستگاه های دولتی و دانشگاها خاکسپاری شده اند.

وی خاطر نشان کرد: امسال 30 عنوان کتاب با محوریت ارزش های دفاع مقدس و در بخش کودک منتشر خواهد شد.

مشایخی ادامه داد: در سال گذشته نیز 20 عنوان کتاب به چاپ رسیده است که درهفته دفاع مقدس رو نمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: ازدیگر فعالیت های بنیاد تدوین پنج فیلم مستند در حوزه ارزش های دفاع مقدس است که در دستور کار قرار دارد. 
وی گفت: از دیگر برنامه های این بنیاد نگارخانه دفاع مقدس برای نمایش آثار فرهنگی و هنری با محوریت دفاع مقدس است که توسط هنرمندان در زمینه های مختلف هنری راه اندازی می شود.

گالری تصاویر

نشست با مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدسنشست با مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدسنشست با مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدسنشست با مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها