Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : يكي از ويژگيهاي بارز حكومت صالحين برپايي نمازاست

فرماندار شهرستان خمین در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان اظهار داشت : یکی از ویژگیهای بارز حکومت صالحین برپایی نمازاست .

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان خمین به ریاست سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان و با حضور طهرانی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه ابتدا باقری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گزارشی از اقدامات این ستاد در 6 ماهه اول سال جاری در راستای ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی در شهرستان و بویژه مدارس ارائه نمود .

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز با اشاره به اهمیت نماز اظهار داشت : نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام است که به عنوان دومین رکن اسلام قرار گرفته است و پلی ارتباطی بین خدا و بنده‌اش است.

وی در ادامه افزود : با توجه به اینکه خمین زادگاه حضرت امام (ره) و یک شهر قرآنی ومذهبی است وظیفه ما در جهت فرهنگ سازی در خصوص اقامه نماز بیش از پیش است و از آنجایی که نماز ستون دین است ، اگر در جامعه به اقامه نماز اهمیت داده شود بقیه امور جامعه نیز اصلاح خواهد شد .

سید مهدی ساداتی در ادامه با تاکید بر لزوم برگزاری هر چه باشکوه تر نماز جمعه در شهرستان و اهمیت حضور مسئولان دستگاه های اجرایی در نماز جمعه افزود : برپایی نماز جمعه در شهر تبلور وحدت وحضور است و باید هر هفته باشکوه تر از گذشته برگزار گرد وحضور مدیران وروسای ادارات در نماز جمعه و صفوف نماز فرصت پاسخگویی به مشکلات رابیشتر فراهم میکند ومردم راحت تر میتوانند مشکلات خود را مطرح نمایند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به نقش آموزش و پرورش در بحث ترویج اقامه نماز ، مهمترین وظیفه آموزش و پرورش را توسعه فرهنگ نماز دانست و افزود : این امر با تجهیز و شاداب سازی نمازخانه ها برای ایجاد انگیزه و ترغیب دانش آموزان برای حضور باشکوه در نمازهای جماعات محقق می شود.

وی در ادامه افزود : اقامه نماز جماعت یکی از راههای مقابله با شبیخون فرهنگی است به همین دلیل زمینه برپایی هرچه باشکوه تر این فریضه دینی باید در مدارس فراهم شود.

گالری تصاویر

ستاد اقامه نمازستاد اقامه نمازستاد اقامه نمازستاد اقامه نمازستاد اقامه نماز

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها