1396/01/30 21:37
فرماندار شهرستان خمين :
125 هزار سند و عكس درحوزه حفظ و نشرآثاردفاع مقدس استان مركزي جمع آوري شد .
مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان مرکزی در نشست با فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : 125 هزار سند و عکس در زمینه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در استان مرکزی جمع آوری شده است.

در این نشست ابتدا فرماندار شهرستان خمین با اشاره به نقش موثرشهرستان خمین ورزمندگان این شهرستان در دوران 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت : شهرستان خمین ورزمندگان این شهرستان نقش موثر و ویژه ای در جنگ تحمیلی داشته اند و تقدیم بیش از هزار شهید ، 2500 جانباز و 90 آزاده موید این موضوع ونشانگر حضور فعالانه مردم این شهرستان در در جنگ می باشد . وی در ادامه افزود : مردم شهرستان خمین در بحث بازسازی مناطق جنگی بعد از دوران جنگ تحمیلی نیز نقش موثر وبی بدیلی داشته اند و همیشه ثابت کرده اند که در مواقع حساس وضروری همیشه در وسط میدان وآماده به خدمت هستند .

سید مهدی ساداتی در ادامه افزود : حفظ و نشر آثار دفاع مقدس بسترسازی مناسب برای نسل های بعد ازانقلاب است تا با ایثارگری ها و از خودگذشتگی های دلاورمردان دفاع مقدس آشنا شوند. 

وی ادامه داد : حضورشهدای گمنام دراین شهرستان سند ماندگاری انقلاب است و 2 عنوان کتاب نیز در خصوص شهدای این شهرستان تاکنون منتشر شده است.

در ادامه مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان نیز اظهار داشت : شهدا میراث ماندگار انقلاب اسلامی هستند و حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس نمایشی از ماندگاری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها است.  وی در ادامه افزود : جمع آوری یک هزار مصاحبه شفاهی با ایثارگران، جانبازان و خاطرات آنها از دوران دفاع مقدس در طی سال های اخیر از فعالیت های این بنیاد بوده است. 

مشایخی اظهار کرد: در 47 نقطه این استان یادمان شهدا در 2 بخش دولتی و عمومی در حال احداث است. وی افزود: این یادمان های در حال احداث دارای پیشرفت فیزیکی 88 درصدی است و در هریادمان یک پایگاه فرهنگی نیز دائر می شود.

مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان تعداد شهدای گمنام را درسطح استان 128 شهید عنوان کرد و گفت : 99 شهید گمنام در 30 نقطه عمومی در سطح استان و 29 شهید دیگر در دستگاه های دولتی و دانشگاها خاکسپاری شده اند.

وی خاطر نشان کرد: امسال 30 عنوان کتاب با محوریت ارزش های دفاع مقدس و در بخش کودک منتشر خواهد شد.

مشایخی ادامه داد: در سال گذشته نیز 20 عنوان کتاب به چاپ رسیده است که درهفته دفاع مقدس رو نمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: ازدیگر فعالیت های بنیاد تدوین پنج فیلم مستند در حوزه ارزش های دفاع مقدس است که در دستور کار قرار دارد. 
وی گفت: از دیگر برنامه های این بنیاد نگارخانه دفاع مقدس برای نمایش آثار فرهنگی و هنری با محوریت دفاع مقدس است که توسط هنرمندان در زمینه های مختلف هنری راه اندازی می شود.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved