1397/08/06 14:52
جلسه بررسي مسائل و مشكلات مجتمع آموزشي شهيد كاوه شهرستان خمين برگزار شد
جلسه بررسی مسائل و مشکلات مجتمع آموزشی شهید محمود کاوه شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، پیر حسن لو مدیر اموزش و پرورش ، حیدری معاون آموزشی آموزش و پرورش و جمعی از مدیران 17 آموزشگاه تحت پوشش این مجتمع در محل مدرسه هدایت روستای ریحان برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت آموزش وپرورش اظهار داشت : آموزش وپرورش محور توسعه است و با ارتقای سیستم آموزشی و پرورشی در هر جامعه ای ، توسعه همه جانبه آن جامعه نیز محقق خواهد شد .

وی در ادامه افزود : آینده سازان کشور توسط معلمان و فرهنگیان پرورش پیدا می کنند و به عبارتی آینده کشور را حوزه اموزش وپرورش رقم خواهد زد .

احمد طهرانی در ادامه افزود : تحولی که در حوزه سلامت در کشور رخ داد در حوزه اموزش و پرورش نیز باید صورت پذیرد و نخبگان کشور باید به سیستم آموزش وپرورش وارد شوند و این حوزه را ارتقا دهند چون اگر مسائل و مشکلات آموزش و پرورش حل شود قطعا سایر مشکلات کشور نیز مرتفع خواهد گردید .

رئیس شورای اموزش و پرورش شهرستان در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه شاخص های آموزش و پرورش افزود : احصا و بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش در دستور کار شورای آموزش و پرورش قرار گرفته و تلاش در جهت افزایش میزات تخصیص اعتبارات آموزش و پرورش در سال جاری نیز با همین هدف انجام شده است .

احمد طهرانی در ادامه ، برنامه ریزی درست و مدیریت منابع موجود توسط مدیران مدارس را از جمله مواردی دانست که می تواند بخشی از مشکلات مدارس را مرتفع نماید .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تامین تجهیزات کمک آموزشی برای مدارس شهرستان افزود : فراگیری آموزشهای عملی در کنار آموزشهای تئوری می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در شهرستان داشته باشد .

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد : تغییر نگرش خیرین به حوزه آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت آنها جهت خرید تجهیزات کمک آموزشی می تواند شاخص های آموزشی مدارس شهرستان را ارتقا دهد .

در ادامه جلسه مدیران مدارس 17 گانه زیرمجموعه مجتمع آموزشی شهید کاوه کمبود شدید امکانات کمک آموزشی ، عدم هماهنگی تجهیزات کمک آموزشی موجود با محتوای کتب درسی جدید ، بهسازی ساختمان مدارس ، آسفالت محوطه مدارس و ... از جمله مسائل و مشکلات مدارس تحت پوشش عنوان نمودند . 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved