1399/04/04 18:13
جلسه هماهنگي ستاد عتبات عاليات شهرستان خمين برگزار شد
جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین و اعضای ستاد در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .

در این جلسه ابتدا رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین از تولید ۴۰ هزار ماسک از سوی واحد خواهران این شهرستان خبرداد و گفت: بخشی از امکانات این ستاد به مقابله با شیوع ویروس کرونا اختصاص یافت.

حیدر خسروی در ادامه افزود: این تعداد ماسک با نام شهدای زادگاه امام راحل و با استفاده از حمایت‌های مالی خیران تولید شد.

وی بیان کرد: ماسکهای تولید شده پس از عملیات ضدعفونی از سوی مراکز بهداشت، به صورت رایگان در نقاط مختلف خمین توزیع شد و بخشی از آن در اختیار بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان قرار گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین اظهار داشت: موکب ساقی عطشان این شهرستان در ماه مبارک رمضان امسال ۱۶ هزار وعده غذای گرم در قالب رزمایش کمک مومنانه بین خانواده‌های نیازمند توزیع کرد.

خسروی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم خمین در سه ماهه نخست امسال ۳۳۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

وی اضافه کرد: سهمیه ستاد عتبات عالیات خمین در جمع آوری کمکهای مردمی پنج میلیارد ریال است و سهمیه هر شهروند در این کمکها ۵۰ هزار ریال است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین با اشاره به اینکه ساخت دیوار صحن حضرت زینب(س) به عهده این نهاد در استان مرکزی است،بیان کرد: جمع آوری سیمان محور برنامه‌های عتبات عالیات در سال جاری است.

 خسروی در ادامه با اشاره به طرح گره‌های آسمانی در خمین افزود: ۱۱ بافنده در سه کارگاه تولیدی در قالب طرح شفاعت و گره‌های آسمانی در خمین در حال بافت فرش برای عتبات عالیات هستند.

وی ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین بیش از ۲۰۰ خادم دارد که نیمی از آنان بانوان هستند که هدایا و نذورات مردم را در مساجد جمع‌آوری می‌کنند.   

در ادامه امام جمعه  خمین نیز در این نشست گفت: مردم کشورمان سالیان زیادی است که ارادت خود را به ساحت ائمه معصومین (ع) اثبات کرده‌اند و امروز ستاد بازسازی عتبات عالیات فرصتی را برای ایفای سهم مردم  در بازسازی این حرم های مطهر فراهم کرده است.

حجت الاسلام سید علی حسینی‌پور بیان کرد:  کمک‌های مردم به عتبات عالیات به واسطه عشق و علاقه بی حد مرز آنان به ساحت مقدس ائمه معصومین (ع) است و می توان از این فرصت در راستای معرفی  ائمه (ع) استفاده کرد.

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز گفت: کمک مردم به بازسازی عتبات عالیات شامل مکان‌های مذهبی در کربلا، نجف اشرف و سامرا در عراق بخشی از وظایف دینی مسلمانان است که نیازمند کمک و همراهی شهروندان ولایتمدار این خطه است.

احمد طهرانی کمک به بازسازی عتبات را نشان دهنده ارادت مردم به اهل بیت عصت و طهارت (ع) دانست و افزود: ساخت و مرمت مکان‌های مذهبی و قبور مطهر ائمه حتی با کمک‌های مادی و محدود، نقش مهمی در تقویت ارزش‌های الهی و خنثی کردن توطئه فرهنگی دشمنان دارد.

وی اظهار داشت: مردم این شهرستان باوجود خشکسالی سال‌های اخیر و مشکلات اقتصادی  همکاری خوبی با ستاد عتبات داشته اند.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved