1399/04/09 12:38
جلسه ستاد صيانت از حقوق شهروندي و حريم امنيت عمومي شهرستان خمين برگزار شد
جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی شهرستان خمین به ریاست حسن انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و با موضوع عفاف و حجاب در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار داشت : حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد، و حفظ کرامت زن است .

وی در ادامه افزود : حجاب هم امنيت اخلاقي ، فكري و رواني فرد را تضمین می کند و  هم عامل مصونيت و امنيت زن در جامعه است .

حسن انصاری در ادامه افزود : ترویج عفاف و حجاب باید در دستور کار ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد و مسوولان شهرستان باید با استفاده از همه ظرفیت های موجود در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان اقدام نمایند .

در ادامه امام جمعه خمین نیز اظهار داشت : حجاب و عفاف ضامن حفظ کانون خانواده‌ است و سلامت جامعه را در مقابل ناهنجاری های اجتماعی حفظ می کند .

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور در ادامه افزود : بدحجابی در جامعه، زمینه ناهنجاری و انحطاط اخلاقی را فراهم می کند و از موانع پیشرفت جامعه است.

وی  ترویج بدحجابی را از اهداف دشمنان نظام دانست و ادامه داد: یکی از دسیسه‌های دشمن برای ضربه ‌زدن به انقلاب اسلامی ترویج بی‌بندوباری و فساد در بین جوانان است، از این رو هوشیاری بیش از پیش مسؤولان و والدین در این زمینه بسیار ضروری است.

امام جمعه خمین اظهار داشت: فرهنگ عفاف و حجاب باید متناسب با جامعه اسلامی ترویج شود و دستگاه‌های متولی، در چارچوب قانون با مصادیق بدحجابی برخورد کنند.

حجت الاسلام حسینی پور بیان کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه زمینه حضور مردان و زنان در فضایی سالم و انجام فعالیتهای اجتماعی در کنار یکدیگر بدون آلودگی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه حجاب یک هویت ملی و اسلامی است گفت :  مشکلات اجتماعی، ناهنجاری‌ها و آمار طلاق با رعایت حجاب و عفاف کاهش می یابد .

امام جمعه خمین اضافه کرد : برخی رفتارهای دختران نظیر دوچرخه سواری شایسته زادگاه امام راحل نیست و دختران این شهرستان به سمت فعالیتهایی که متناسب با ارزشهای دینی است هدایت شوند .

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved