1399/04/11 10:12
پيام فرماندار شهرستان خمين بمناسبت فرارسيدن سالروز فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق كالا و ارز
احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین بمناسبت فرارسیدن سالروز فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیامی صادر نمود . متن پیام به شرح زیر است :

12 تیر ماه مصادف با صدور فرمانی بسیار مهم و بی‌نظیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به رئیس‌جمهوری وقت مبنی بر تشکیل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌باشد.

پدیده قاچاق سابقه ای تاریخی و حوزه تاثیر گسترده ای دارد که علاوه بر ایجاد اخلال در فعالیت های مشروع و قانونی تجاری، صنعتی و ساز و کارهای انتظام بخش عمومی و نیز تهدید و تحدید تولید ملی ، کاهش ضریب اشتغال و رشد بیکاریرا در پی داشته و ثبات و امنیت اقتصادی را متضرر می سازد.

بی شک قاچاق کالا و ارز با ابعاد مختلف نظام در ارتباط است که بعضاً عدم مدیریت آن می تواند تبعات گسترده ای را برای حاکمیت در پی داشته باشد که بالطبع این موضوع تاثیرات مخربی نیز در رشد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه خواهد داشت .

فرمان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، تمامی دستگاه‌های اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی را مکلف به اقدامات هوشمندانه و مقابله جدی با این موضوع می‌کند.

اینجانب ضمن پاسداشت این روز بزرگ با نصب العین قرار دادن منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، امید آن دارم که در پرتو الطاف الهی و اتکا به ظرفیت بی بدیل مردم و تقویت زمینه های مشارکت عمومی، پدیده شوم قاچاق از دامان جامعه اصیل ایرانی رخت بر بندد و همه ما بتوانیم مسئولیت قانونی و ملی خویش را در مسیر پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران ایفا نمائیم.

احمد طهرانی

فرماندار شهرستان خمین

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved