1399/04/23 17:21
جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان خمين برگزار شد
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، نراقی کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و سه درصد نفت و گاز به این شهرستان اختصاص یافت.

احمد طهرانی در ادامه افزود : ۸۶ میلیارد  ریال از این اعتبار از محل منابع ۲ درصد نفت و گاز  است واعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استانی  نیز ۹۹ میلیارد ریال است .

وی اظهارداشت: برای توزیع عادلانه اعتبارات در دستگاه های اجرایی تلاش شده است اما به دلیل محدودیت اعتبارات نمی توان پاسخگوی تمام مطالبات دستگاه های اجرایی بود.

وی توضیح داد: اعتبارات نفت و گاز  امسال بر اساس فصل بندی‌های صورت گرفته از سوی سازمان برنامه و بودجه توزیع می‌شود به طوری که در داخل یک فصل امکان جابجایی وجود دارد اما از یک فصل به فصل دیگر این امکان نیست.

فرماندار شرستان خمین با بیان اینکه در سال پایانی دولت تدبیر و امید قرار داریم، اظهار داشت: ۷۷ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در استان مرکزی برای تخصیص اعتبار معرفی شدند که چهار طرح  مربوط به این شهرستان است.

احمد طهرانی گفت: ۷۲ میلیارد ریال برای تکمیل این طرحهای نیمه تمام در زادگاه امام راحل با تخصیص ۱۰۰ درصد مصوب شده است.
وی افزود: ۲۵ میلیارد ریال از این اعتبار برای محور خمین به قورچی باشی تخصیص یافته است و بقیه این اعتبار برای تکمیل تقاطع غیر هم سطح اراک به خمین و خمین به محلات در کمربندی ورودی شهر هزینه می‌شود.

احمد طهرانی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از اعتبارات کشور در اختیار استانها است، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای کسب اعتبارات ملی با وزارتخانه مربوطه خود تعامل بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه دشمنان نظام؛ دولت را در پایان کاری خود با شرایط سختی مواجه کرده و برنامه‌ریزی و هزینه کرد مناسب اعتبارات ضروری است.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved