1399/04/28 13:24
جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان خمين برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان و اعضای شورا و دستور کار نکو داشت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در تهران بعد از انقلاب اسلامی در محل دفتر امام جمعه خمین برگزار شد .

در این جلسه امام جمعه خمین اظهار داشت : دفاع از ارزش‌های ناب اسلامی، اعتقادات و تقویت باورهای دینی و انقلابی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان تکلیفی همگانی است و نماز جمعه به عنوان تریبونی مهم در اشعه این ارزش‌ها نقش محوری دارد.

حجت الاسلام سید والمسلمین سید علی حسینی‌ پور در ادامه افزود: نمازجمعه یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است که به برکت خون شهدا و مجاهدت های امام(ره) احیا شده و در ۹۰۰ نقطه از ایران اسلامی این ایین عبادی و سیاسی با شکوه تمام برگزار می‌شود.

وی نماز جمعه را بزرگترین کنگره هفتگی مسلمانان بعد ازحج دانست و گفت:  تقویت پایه‌های اتحاد امت اسلامی از برکات برگزاری نماز جمعه است.

امام جمعه شهرستان خمین یادآور شد: نمازجمعه از نظراسلام بهترین جایگاه برای بیان مسایل سیاسی و تقویت مولفه‌های دشمن‌شناسی است.

 در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز اظهار داشت : نماز جمعه بیعت مردم ولایتمدار ایران اسلامی با ولایت فقیه و رهبری است که تمامی توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

احمد طهرانی افزود: تریبون مقدس نماز جمعه بستری برای آگاهی بخشی به مردم و بر هم زدن توطئه  دشمنان نظام اسلامی است و به همین علت دشمن از برپایی آن می‌ترسد.

وی بیان کرد: تمام مسئولان زادگاه امام راحل باید هر هفته در کنار مردم خمین در نماز جمعه شرکت کنند چراکه مسائل مهم سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مشکلات جامعه از تریبون نماز جمعه بیان می شود.

در این نشست مقرر شد ادارات شهرستان خمین نسبت به تهیه و نصب یک عدد بنر بر سر درب ادارات مربوطه با مضمون بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) و حضرت امام (ره) در خصوص اهمیت نماز جمعه اقدام کنند .

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved