1399/05/04 20:39
نشست تخصصي بررسي آسيب هاي اجتماعي در شهرستان خمين برگزار شد
نشست تخصصی بررسی آسیب های اجتماعی در شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان ، انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این نشست فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : با توجه به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در قالب جلسات کارگروه اجتماعی و فرهنگی و جلسات پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان ، هنوز روند کاهشی آسیب های اجتماعی به حد مطلوب خود نرسیده است که می طلبد دستگاه های اجرایی مرتبط ضمن پرهیز از موازی کاری اقدامات موثر تری در این زمینه معمول نمایند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : دانشگاه ها می توانند محور تحولات مهمی در زمینه بررسی و شناسایی مسائل و مشکلات و آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان باشند و در ارائه راهکارهای موثر جهت مقابله با این آسیب ها نقش مهمی ایفا نمایند .

وی تصریح کرد : دانشگاه ها و بویژه دانشگاه آزاد می توانند با مشارکت دستگاه های اجرایی و تعدادی از سمن های مرتبط یک طرح پژوهشی با محوریت آسیب های اجتماعی در شهرستان را در دستور کار خود قرار دهند و در این طرح تعدادی از آسیب ها منجمله طلاق و مواد مخدر را به صورت تخصصی تر مورد بررسی قرار دهند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به موضوع مواد مخدر بعنوان یکی از آسیب های اجتماعی مهم در کشور و شهرستان خمین افزود : استمرار در اجرای طرح های امنیتی می تواند منطقه را برای فعالیت خرده فروشان مواد مخدر نا امن نموده و در پیشگیری از توسعه این آسیب اجتماعی خانمانسوز در شهرستان موثر باشد .

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید دانشگاه آزاد اسلامی خمین نسبت به انجام یک طرح پژوهشی و عملیاتی بلند مدت در زمینه شناسایی آسیب های اجتماعی و نحوه مداخلات اثر بخش در زمینه پیشگیری از این آسیب ها اقدام نماید .

هم چنین مقرر شد نیروی انتظامی نسبت به تشدید برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و استمرار طرح های امنیتی در مناطق آلوده شهرستان اقدام نماید .

پیگیری راه اندازی کم ترک اعتیاد بانوان با ظرفیت محدود توسط اداره بهزیستی ، تشدید طرح های مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز بویژه در مناطق آلوده و حاشیه ای توسط شهرداری خمین و... از دیگر مصوبات این جلسه بود .

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved