1399/05/04 20:40
جلسه هماهنگي تامين آب شهرك صنعتي خمين برگزار شد
جلسه هماهنگی تامین آب شهرک صنعتی خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، قائمی معاون مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ، قد بیگی معاون مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به پیش‌بینی ۴۰ لیتر در ثانیه از سد کوچری برای تامین آب مورد نیاز صنعت این شهرستان گفت: این میزان آب جدای از ۱۸۲ لیتر در ثانیه آب آشامیدنی است که به این شهرستان تخصیص یافته است.

 احمد طهرانی افزود: آب مورد نیاز شهرک صنعتی تامین نشده است و طرح آبرسانی به ناحیه صنعتی شهابیه که قرار بود شهریور پارسال تکمیل شود هنوز اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: برای جبران منابع محدود آبی، استفاده از پساب فاضلاب در صنعت ضروری است اما هیچ واحد صنعتی در خمین برای انتقال پساب تصفیه شده اقدام نکرده است.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به تولید ۸۰ لیتر پساب در تصفیه‌خانه خمین گفت: این پساب معترضان بسیاری در مناطق روستایی دارد و انتقال آن به شهرک صنعتی می‌تواند مشکل کمبود آب در این شهرک را رفع کند.

احمد طهرانی تاکید کرد: تامین زیرساخت واحدهای صنعتی خمین  سبب پایداری و فعالیت این واحدها و افزایش فرصت اشتغال  در این شهرستان می‌شود.

وی گفت: انتقال آب از سد کوچری و پساب تصفیه شده به‌دلیل هزینه‌بر بودن به طرح‌های مطالعاتی و کارشناسی نیاز دارد.

در ادامه معاون مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی نیز گفت: ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال از منابع داخلی برای توسعه زیرساخت‌ شهرک‌های صنعتی استان تخصیص یافت.

محمدصادق قائمی افزود: اجرای عملیات زیرساختی برای شهرک‌های صنعتی استان که واحدهای صنعتی از آن‌ها استقبال بیشتری دارد، محور برنامه‌های این نهاد در سال جاری است.

وی بیان کرد: شهرک صنعتی خمین با یک‌هزار و ۳۷ هکتار مساحت به ۲۳۰ لیتر آب در ثانیه نیاز دارد و به‌دلیل مشکلاتی که در واگذار شدن بخشی از این شهرک وجود دارد، این میزان آب مورد نیازتخصیص نیافته است.

معاون مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی ادامه داد: پیش‌بینی می شود شهرک صنعتی خمین در سال آینده با مشکل تامین آب برای واحدهای صنعتی فعال در این شهرک مواجه شود.

قائمی با اشاره به هزینه بالای ایجاد خط انتقال آب از سد کوچری برای شهرک صنعتی خمین گفت: خریداری چاه آب کشاورزی و تغییر کاربری آن می‌تواند مشکلات حوزه آب را در این شهرک کاهش دهد.

وی یادآور شد: ۲۵ لیتر آب مورد نیاز واحدهای صنعتی فعال در ناحیه صنعتی روستای شهابیه  از توابع خمین نیز از سد کوچری تامین می شود.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved